Most Chlebowy, jeden z najbardziej ciekawych mostów gdańskich zbudowano w latach 1338-56. Wówczas miał 8,5 metra szerokości.  Jego nazwa pochodzi od licznych sprzedawców chleba znajdujących się w jego okolicy.

Jest to dwuprzęsłowa, ceglana budowla o wymiarach – nośność 30 ton, długość 16,41 m, szerokość 16,39 m.  Przerzucony nad Kanałem Raduni połączył ulicę Kowalską z Korzenną, od tej pory najbliższa okolica przez wiele stuleci była prawdziwym centrum Starego Miasta. Wystarczy wspomnieć, że pod koniec XIV stulecia w sąsiedztwie mostu naliczono aż dziewięćdziesiąt zakładów rzemieślniczych. Na początku XX wieku most znacznie poszerzono na potrzeby nieistniejącej już linii tramwajowej. Kilkadziesiąt lat powojennej eksploatacji przyniosło cennemu zabytkowi wielką dewastację.

W latach 2002-03 Przeprowadzona renowacja przywróciła konstrukcji dawny urok. Odnowiony Most Chlebowy znakomicie harmonizuje z utrzymanym w stylu renesansowym Ratuszem Staromiejskim. Most ze względu na swój romantyczny charakter i malowniczą okolicę zyskał miano Mostu Miłości, na którym wzorem innych polskich i europejskich miast, zaczęto wieszać kłódki z imionami lub inicjałami zakochanych.

Most znajduje się na styku ulic Korzennej i Kowalskiej.

Zdjęcia wykonano w maju 2009 roku.