Murowany pałac w Starogardzie Gdańskim jest budowlą dwuczłonową, składającą się z dwóch skrzydeł. Skrzydło zachodnie, parterowe zostało zbudowane z czerwonej cegły w stylu neoklasycznym w 1882 roku. Obok znajduje się brama wjazdowa, nawiązująca formą do antycznych łuków triumfalnych, na których szczycie umieszczono leżącego lwa, zaś z boku dwie pary postaci kobiecych rozdzielone rozetami. Natomiast skrzydło południowo-wschodnie, piętrowe i bardzo reprezentacyjne, wzniesiono w stylu neorenesansowym w 1893 roku. Elewacja od ulicy tego skrzydła jest podzielona podwójnymi kolumnami korynckimi i zwieńczona attyką tralkową z szeregiem waz na szczycie i z pięcioma rzeźbami mitologicznymi figur kobiecych, z maszkaronami i elementami dekoracji roślinnej. W dawnej sali przyjęć ciekawy ornament sufitowy, zdobiony sztukaterią i platformami. Pałac otoczony jest zabytkowym parkiem z drzewostanem liściastym sięgającym aż do Wierzycy.
Pałac został zbudowany dla rodziny Wiechertów. Obecnie znajduje się w rękach prywatnych. Po pożarze w 1997 roku obecny właściciel pałacu przeprowadził jego renowację i odnowił część wnętrza.
Starogard Gdański jest położony 45 km na południe od Gdańska, przy drodze nr 222, krzyżującej się w mieście z drogą nr 22, Malbork-Chojnice. Pałac znajduje się przy ulicy Kanałowej 21.
Zdjęcia wykonano w czerwcu 2010 roku.