Neorenesansowy pałac Sobańskich w Warszawie powstał w 1876 roku z przebudowy renesansowej willi, należącej do Anieli z Ostrowskich Bławackiej. Przebudowy dokonano według projektu Leandra Marconiego, z inicjatywy Emilii z Łubieńskich Sobańskiej, żonie hrabiego Feliksa Sobańskiego.
Powstała wówczas piętrowa rezydencja wzniesiona na planie zbliżonym do kwadratu z bocznymi parterowymi przybudówkami, zwieńczonymi tarasami. Elewacje, zwieńczone attyką są boniowane i bogato zdobione. Przed frontem, na poziomie parteru znajduje się taras otoczony balustradą, z którego do ogrodu prowadzą dwubiegowe schody. Przed pałacykiem architekt umieścił posąg-kopię Dawida, dłuta Donatella. W 1912 roku pałac został ozdobiony popiersiami królów Kazimierza Wielkiego i Władysława Jagiełły.
W czasie powstania warszawskiego budynek został uszkodzony. Odbudowano go w 1947 roku. Po wojnie swoją siedzibę w pałacu miał Front Jedności Narodowej, następnie Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego, a na początku lat 90- tych XX Komitet Obywatelski, później Instytut Lecha Wałęsy. Od 2000 roku w pałacu mieści się Klub Polskiej Rady Biznesu. Na terenie klubu znajdują się restauracja Amber Room, brasseria, bar, piwnica win, pięć gabinetów oraz ogród z tarasem.
Pałac Sobańskich mieści się w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 13.
Zdjęcia wykonano w czerwcu 2014 roku.