O MNIE


omnie

Nazywam się Włodzimierz Jacek Adamski. Mieszkam w Rotmance koło Pruszcza Gdańskiego. Urodziłem się w Gdańsku i miasto to na zawsze pozostanie mym ukochanym miastem. Dlatego chcę jeden rozdziałów poświęcić Gdańskowi. Myślę że jest to jedno z piękniejszych, polskich miast i mam nadzieję że nie jestem w tym odosobniony.

Moimi pasjami od dziecka są podróże i historia, które staram się realizować w miarę posiadania wolnego czasu oraz funduszy. Zawsze wychodziłem z założenia, że „cudze chwalicie, swego nie znacie” w związku z tym w latach osiemdziesiątych, gdy kupiłem pierwszy samochód, zacząłem razem z rodziną zwiedzać Polskę i nie chwaląc się poznałem ją w około 90%. W czasie tych podróży zrobiłem bardzo dużo slajdów na filmach ORWO, które niestety po latach nie bardzo nadają się do zaprezentowania.

W latach dziewięćdziesiątych , gdy otwarto granice zaczęliśmy z rodziną i przyjaciółmi jeździć po Europie. Zjechaliśmy ją wzdłuż i wszerz. Nie udało się nam jedynie zwiedzić Wielkiej Brytanii, Irlandii oraz państw powstałych po rozpadzie Jugosławii, ale wszystko jeszcze przed nami.

Obecnie mając do dyspozycji aparat cyfrowy wracam do miejsc w których już byłem, oraz w których jeszcze nie byłem i umieszczając zrobione zdjęcia w swojej witrynie wierzę, że uda mi się zachęcić kogoś do odwiedzenia tych miejsc.

Witryna jest podzielona na dwie zasadnicze części: Polska i Świat. Ten Świat to będzie głównie Europa , podzielona na poszczególne państwa, natomiast Polska została podzielona na podrozdziały: zamki, pałace i dwory, ciekawe miejsca, góry i Gdańsk. Opisy tych miejsc nie roszczą sobie prawa do opracowań naukowych, są tylko moimi subiektywnymi opisami opartymi o publikacje znanych autorów, których spis znajdziecie w dziale „bibliografia”. Starałem się by były one nie za długie i zawierały najistotniejsze dane. Resztę opowiedzą fotografie, które są wyłącznie mojego autorstwa.

Zapraszam do lektury.
Włodzimierz Jacek Adamski.

jada@rotmanka.com