Neobarokowy pałac w Kochłowicach wzniesiono około 1923 roku z inicjatywy Karola von Jordana, rycerza zakonu joannitów, który kupił majątek w 1898 roku dla syna Ernesta. Rezydencję posadowiono prawdopodobnie na fundamentach starszej budowli (o czym świadczy otaczający ją, starszy park).

Jest to dwukondygnacyjny, podpiwniczony budynek murowany z cegły i potynkowany, wzniesiony na planie prostokąta, nakryty dachem mansardowym z lukarnami. W jedenastoosiowej elewacji frontowej asymetrycznie usytuowano trzyosiowy ryzalit, zwieńczony neorenesansowym szczytem mieszczącym główne wejście poprzedzone jednobiegowymi schodami. W dziesięcioosiowej elewacji ogrodowej znajduje się analogiczny ryzalit, poprzedzony gankiem filarowym (prawdopodobnie kiedyś dźwigającym balkon) oraz niewielka parterowa przybudówka. Pałac otacza park krajobrazowy o powierzchni 2,8 ha, założony na początku XIX wieku. W pobliżu parku znajdują się budynki gospodarcze folwarku. 

W latach 1937-45 właścicielem posiadłości był Franz von Aulock. Po drugiej wojnie światowej dawny folwark przekształcono w PGR, a pałac służył za jego siedzibę. Obecnie dawna rezydencja jest wykorzystywana jako wielorodzinny budynek mieszkalny, zamieszały przez byłych pracowników PGR-u.

Kochłowice są położone 5 km na południowy-zachód od Byczyny, 2 km na zachód od drogi nr 11 do Kluczborka.

Zdjęcia wykonano we wrześniu 2013 roku.

  • Elewacja frontowa

  • Elewacja frontowa i podjazd

  • Elewacja ogrodowa