Pierwotny pałac w Krobielowicach został zbudowany jako dwuskrzydłowe założenie w latach 1570-80 z inicjatywy zakonu franciszkanów z Wrocławia. Pierwotnie istniała tu umocniona wieża, którą w 1349 roku kupił Heinrich von Sitten. W 1417 od kolejnego właściciela nazwiskiem Optzkone majątek nabył Andreas Rügler i przekazał go klasztorowi św. Wincentego na Ołbinie we Wrocławiu. W latach 1702-04 pałac powiększono o kolejne dwa skrzydła w stylu barokowym. Pałac znacznie przebudowany był w 1878 roku, kiedy to dobudowano m.in. trzy okrągłe wieże i loggie przy południowo-zachodnim skrzydle. W latach 1938-39 dokonano kolejnej przebudowy, według projektu wrocławskiego architekta Hogreve. Wtedy to m.in rozebrano narożną wieżę od strony północnej i w pewnym stopniu zmieniono układ wnętrz.

Obecny pałac to czteroskrzydłowe, dwukondygnacyjne założenie renesansowo-barokowe okalające wokół niewielki arkadowy dziedziniec. Zbudowana na planie prostokąta rezydencja jest przykryta dachami dwuspadowymi, krytymi czerwoną dachówką. Budowla jest podpiwniczona, ze sklepieniami kolebkowymi. Skrzydło południowo-zachodnie jest otwarte dwukondygnacyjną, neorenesansową, dziesięcioosiową loggią, której arkady są zamknięte półkoliście. W narożach skrzydła umiejscowiono dwie trójkondygnacyjne wieże na planie koła, nakryte cebulastymi hełmami z blachy. Północno-wschodnie skrzydło jest renesansowe, dwutraktowe, z przelotową sienią, w której znajdują się sklepienia kolebkowe z lunetami i neorenesansowy kominek z około 1878 r. Fasada tego skrzydła ma siedem okien na parterze i dziesięć na piętrze. Do wnętrza prowadzi późnorenesansowy portal z piaskowca, półkoliście zamknięty, z herbem Georga Scholza w kluczu. W południowo-wschodniej elewacji znajduje się dwuosiowy ryzalit z klatką schodową wewnątrz, którego zwieńczenie stanowi facjata. Wewnętrzny dziedziniec otoczony jest dwukondygnacyjnym krużgankiem, którego arkady zamknięto półkolistym łukiem. Na parterze krużganek jest otwarty, na piętrze oszklony. Do pałacu prowadzi brama z 1878 roku, której parter zbudowano z granitu, piętro natomiast z drewna.

W rękach franciszkanów majątek pozostawał do sekularyzacji w 1810 roku, kiedy to został skonfiskowany przez króla pruskiego i w 1814 roku przekazany feldmarszałkowi Gebhardowi Leberechtowi von Blücherowi, księciu von Wahlstatt w uznaniu zasług i w nagrodę za zwycięstwo nad Napoleonem pod Waterloo. Marszałek polny Blücher zmarł w pałacu 12 września 1819 roku i pochowany został w ukończonym 34 lata później mauzoleum niedaleko wsi. Pałac pozostawał w rękach Blücherów do końca II wojny światowej. W okresie PRL upaństwowiony, a w 1991 roku został wykupiony przez potomka angielskiej części rodziny marszałka Blüchera – Chrisa Vaile, obywatela Nowej Zelandii, który pałac wyremontował. Obecnie w pałacu mieści się hotel, restauracja i klub golfowy, a otaczające pałac tereny przekształcono na pole golfowe. 

Krobielowice są położone 3,5 km na południe od Kątów Wrocławskich, przy drodze nr 346 do Gniechowic.

Pałac znajduje się w południowo-zachodniej części wsi.

  • Elewacja frontowa

  • Portal wejściowy

  • Dziedziniec z krużgankami

  • Figurka Amorka

  • Skrzydło południowo-wschodnie

  • Narożnik południowy

  • Skrzydło południowo-zachodnie

  • Skrzydło południowo-zachodnie

  • Baszta zachodnia

  • Narożnik północny i fasada

  • Brama wjazdowa

  • Brama wjazdowa