Neogotycki pałac w formie willi włoskiej został zbudowany w latach 1857-65 według projektu Filipa Pokutyńskiego z fundacji Alfreda Milieskiego, na miejscu wcześniejszego dworu należącego do rodziny Żeleńskich. 

Powstała wówczas piętrowa, podpiwniczona budowla wzniesiona na planie prostokąta, nakryta płaskim dachem schowanym z pseudokrenelażem wieńczącym elewacje. Pałac posiada kilka małych wieżyczek usytuowanych w narożach, które są elementami architektonicznymi i jedną ośmioboczną, czterokondygnacyjną wieżę widokową do której można było wejść z każdej kondygnacji budynku. W osi elewacji frontowej usytuowano trójkondygnacyjny ryzalit poprzedzony trzyfilarowym gankiem. Do lewego boku dostawiono wieloboczny ganek zwieńczony tarasem na wysokości piętra. Do prawego boku dostawiono piętrową dobudówkę. W tym samym okresie powstały również zabudowania folwarczne (niestety, aktualnie mocno zniszczone) oraz park w stylu romantycznym. 

W 1934 roku Witold Milieski mając olbrzymie długi powstałe w wyniku hulaszczego życia jego synów sprzedał majątek rodzinie Braunów. W latach II wojny światowej pałac był siedzibą władz niemieckich. Po II wojnie światowej na mocy reformy rolnej majątek Braunów upaństwowiono. Pierwotnie mieściła się w pałacu szkoła, a później szpital. W 1995 roku gmina Liszki sprzedała pałac osobom prywatnym z naruszeniem jak się okazało prawa, spadkobiercy poprzednich właścicieli rodzina Braunów zaskarżyła ta decyzję do sądu toczy się ona przed sadem w Krakowie do dziś.

Piekary są położone nad Wisłą, naprzeciw klasztoru w Tyńcu, 11 km na zachód od Krakowa.

Zdjęcia wykonano we wrześniu 2014 roku.

  • Widok od bramy wjazdowej

  • Elewacja frontowa

  • Pseudokrenelaż wieńczący elewacje

  • Boczny ganek

  • Elewacja boczna z gankiem i wieżą