Klasycystyczny dwór w majątku „Radzin”, w Celestynowie został wzniesiony w latach 1872-75 przez Celestyna Polakiewicza,spadkobiercę bezpotomnie zmarłego Leopolda Radzińskiego. Prawdopodobnie od imienia Polakiewicza, lub córki jego Celestyny, pochodzi obecna nazwa Celestynów. Jest to parterowa budowla zbudowana na planie prostokąta, nakryta dwuspadowymi dachami z facjatami. W elewacji frontowej znajduje się piętrowy ryzalit poprzedzony czterokolumnowym gankiem, do którego prowadzą schody z okrągłego podjazdu. W zespole zabudowań majątku znajdowały się również: murowana oficyna oraz stajnia, lodownia, kurniki, czworaki,kuźnia oraz drewniana stodoła. Całość została otoczona XIX wiecznym parkiem krajobrazowym.
Kolejnymi właścicielami majątku byli Niezabitowscy, a po nich rodzina Schwarschteinów.W latach 1927-29 majątek był w posiadaniu rodziny Rosłońców, a do roku 1944 – Zalewskich z Przydromirskimi. Wówczas to część Radzina została dobrowolnie rozparcelowana przez właścicieli. W 1944 resztówkę 90 ha, kupił Krystosiak vel Bąbała. W czasie drugiej wojny światowej dwór był bazą żołnierzy Armii Krajowej i Szarych Szeregów. Prowadzone też tu były komplety tajnego nauczania. Reforma rolna nie objęła majątku z uwagi na jego niewielką powierzchnię (nie przekraczał 50 ha). Właścicielką resztówki i dworu do roku 1970 była Maria Krystosiak. Po wojnie w dworze mieścił się internat dla uczennic powstałego z inicjatywy dr Michała Rękasa liceum,a potem kilka klas szkoły podstawowej. W części wschodniej budynku znajdowało się mieszkanie właścicielki. Zaniedbany i częściowo zrujnowany dwór, wraz z przylegającym do niego parkiem kupiła w roku 1975 rodzina Mallendowiczów, która odrestaurowała wiekowy dworek tak, że przypomina lata swojej świetności. Obecnie w dworku organizowane są okolicznościowe przyjęcia i konferencje. Znajduje się tu także niewielka baza hotelowa.
Celestynów jest położony 10 km na południowy-wschód od centrum Otwocka, 2 km na północ od drogi nr 50 Góra Kalwaria – Kołbiel.
Zdjęcia wykonano w maju 2015 roku.