Klasycystyczny pałac w Bieganowie został zbudowany około 1910 roku według projektu Stefana Cybichowskiego, dla rodziny Grabskich, ówczesnych właścicieli majątku. Jest to parterowa, podpiwniczona budowla założona na planie prostokąta, nakryta dachem mansardowym z facjatami. Fronton rezydencji poprzedzony jest czterokolumnowym portykiem jońskim, zwieńczonym trójkątnym tympanonem zawierającym herb właścicieli. Po bokach pałacu symetrycznie rozmieszczono alkierze. Do głównego wejścia prowadzi paradny podjazd. Od strony ogrodu znajduje się pseudoryzalit z balkonem, zwieńczony łukowatym naczółkiem, poprzedzony dużym tarasem zdobionym rzeźbami. Założenie otacza XIX wieczny park krajobrazowy o powierzchni około 6 hektarów.
Rezydencja należała do rodziny Grabskich aż do II wojny światowej. W czasie wojny pałac nie został zniszczony. Zachowany został ziemiański charakter (układ wnętrza) budynku. Samo wnętrze pałacu o wystroju myśliwskim wygląda znacznie lepiej niż jego elewacja. Obecnie założenie należy do Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu. Pałac jest zazwyczaj zamknięty na cztery spusty. Przeciętny obywatel nie może zwiedzić go od środka. Obiekt ożywa tylko okazjonalnie, gdy zjeżdżają tutaj dewizowi myśliwi, którzy polują w okolicznych lasach. Poważnego remontu nie należy się również spodziewać, ponieważ pałac i pobliskie gospodarstwo jest objęte roszczeniem rodziny Grabskich. Majątek czeka na nowego właściciela, więc jest w okresie przejściowym.
Bieganowo jest położone 10 km na południowy-wschód od Wrześni, około 1 km na południe od autostrady A2. Pałac znajduje się w centrum wsi, po południowej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w kwietniu 2012 roku.