Obecny, eklektyczny pałacyk w Cianowicach został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku z fundacji rodziny Dobieckich, według projektu Teodora Talowskiego. Podczas działań wojennych lat 1914-18 pałac spłonął i popadł w ruinę. Został odbudowany dopiero w roku 1936.
Powstała wtedy piętrowa rezydencja, z usytuowaną w narożniku południowo-wschodnim czterokondygnacyjną, wieloboczną wieżą, zwieńczoną pseudokrenelażem. Budowla jest wymurowana z cegły i kamienia, a całość jest otynkowana. Dwór założony został na planie nieregularnym, zbliżonym do prostokąta. Główne, reprezentacyjne wejście znajduje się w elewacji wschodniej. Prowadzi ono przez masywny arkadowy portyk, nad którym umieszczono odkryty taras. Drugi obszerny taras, na poziomie przyziemia, zajmuje niemal całą szerokość elewacji południowej. Budynek łączy w sobie cechy neorenesansowe (ogólna bryła budynku, tarasy, regularność otworów okiennych ujętych w profilowane obramienia, arkadowy portyk) z ulubionymi przez architekta elementami pseudogotyckimi – wieża ujęta w narożach przyporami i zwieńczona krenelażem, wąskie, nieregularnie rozmieszczone okienka wieży, niektóre o zamknięciu ostrołukowym, attyka krenelażowa wieńcząca fasady przylegające do wieży – południową i część wschodniej. Pałac otoczony był niegdyś XIX-wiecznym parkiem krajobrazowym, z którego zachowało się kilka okazów starszych drzew. Obecnie układ parku nieczytelny
Podczas drugiej wojny światowej stał się on miejscem schronienia i zaopatrzenia partyzantów oraz miejscowej ludności żydowskiej. Po wojnie Artur Dobiecki wyjechał wraz z żoną (Pią Lasocką z Woronieckich) i synem Eustachym do Francji, a następnie do USA. W przejętym przez Skarb Państwa pałacyku przez wiele lat mieściła się szkoła. Obecnie opuszczony, częściowo zrujnowany. Wieloletnie starania spadkobierców dawnych właścicieli o odzyskanie pałacu, w końcu przyniosły rezultat. 6 VII 2006 roku Sąd Rejonowy w Krakowie uznał roszczenia Dobieckich i nakazał zwrot majątku ich spadkobiercom. Obecnie zrujnowany pałacyk został wystawiony na sprzedaż.
Cianowice są położone 4 km na południe od Skały, przy drodze nr 794 do Krakowa.
Zdjęcia wykonano w sierpniu 2010 roku.