Neorenesansowy pałac w Górze został zbudowany w 2 połowie XIX wieku według projektu Paula Rotera, dla Rudolfa Fischera von Mollarda. Styl w którym wzniesiono rezydencję nazywany jest również stylem Queen Anne Revival (królowej Anny).
Pałac jest piętrową, podpiwniczoną budowlą wzniesioną na planie prostokąta, nakrytą mansardowym dachem z facjatami. Tynkowane elewacje uzupełnione zostały dekoracją z żółtych cegieł klinkierowych, a w narożach od strony północnej usytuowane zostały niskie ośmioboczne baszty zwieńczone neobarokowymi hełmami. W narożniku południowo-wschodnim znajduje się wysoka, cylindryczna wieża nakryta hełmem stożkowatym z latarnią. W osi elewacji frontowej umieszczono ryzalit wejściowy, zwieńczony wystawką. Główne wejście flankowane jest kolumnami zwieńczonymi gzymsem z kartuszem herbowym. Wewnątrz pałacu zachowały się kolumny i kasetony z ciemnoorzechowego drewna. Całość jest otoczona ogrodzonym 8 hektarowym parkiem krajobrazowym z trzema stawami z przełomu XVIII i XIX wieku. Od zachodu z parkiem graniczy kompleks zabudowań folwarku w skład którego wchodzą spichlerz z 1840 roku, gorzelnia pochodząca z przełomu XIX i XX wieku, magazyn i stodoła. W południowej części parku usytuowany został modrzewiowy domek ogrodnika.
Po Mollardach, poprzez ożenek majątek przejęli Fischerowie, w których rękach pozostał do 1945 roku. Po II wojnie światowej w pałacu mieściła się szkoła rolnicza, a od 1952 roku swą siedzibę ma tu Dom Dziecka.
Góra jest położona 9,5 km na zachód od Jarocina, przy drodze nr 12 do Gostynia. Pałac znajduje się w centrum wsi, na wzniesieniu, po południowej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w kwietniu 2012 roku.