Pałac w Jankowie został wzniesiony w stylu barokowym w 1793 roku dla rodu von Kobyliński-Korbsdorf. Budowlę na rzycie prostokąta posadowiono na płaskiej półce, podkreślając od północy sztuczną skarpą. Około 1870 roku pałac został przebudowany, dodano eklektyczne detale architektoniczne i podwyższono boczne skrzydła. Efektem wieńczącym prace budowlane było wykonanie pod koniec XIX wieku nowych drzwi wejściowych od południa, na których znalazły się herby von Reibnitz i Łodzia.
Powstała jednokondygnacyjna rezydencja, z użytkowym poddaszem, przykryta dachem mansardowym. W osi elewacji frontowej i po obu stronach budynku wyodrębnione zostały dwukondygnacyjne ryzality, mocno wysunięte od frontu, zwieńczone trójkątnymi szczytami. Ryzalit środkowy jest trójosiowy, a boczne jednoosiowe. Wejście główne prowadzi przez ażurową, żeliwną werandę (późniejszą) z kolumnami przyściennymi. Od strony elewacji parkowej znajduje się duży taras z kamienną balustradą i zejściem do ogrodu. Całość ozdobiona została bogatym detalem architektonicznym. We wnętrzu zachowały ozdobne drewniane schody, piece, kominki i sztukaterie noszące cechy secesji. Całość jest otoczona XIX-wiecznym parkiem krajobrazowym.
Ostatnim dziedzicem Jankowa był mjr von Kobyliński-Korbsdorf. Po wojnie pałac był przez dłuższy czas w rękach żołnierzy sowieckich, a następnie funkcjonował tu do roku 1990 PGR. Po likwidacji zakładu rolnego budynek został opuszczony. Obecnie jest własnością prywatną.
Jankowo jest położone 9 km na północ od Dzierzgonia. Pałac znajduje się na południowym krańcu wsi.
Zdjęcia wykonano w styczniu 2007 roku.