Neoklasycystyczny pałac w Jedlinie-Zdroju powstał na początku XIX wieku w wyniku rozbudowy starszego założenia z inicjatywy Carla Kristera, znanego śląskiego przemysłowca.
Dwupiętrowy korpus główny z ryzalitem ogrodowym i frontowym poprzedzonym balkonem wspartym na czterech kolumnach, usytuowany jest przy wschodniej pierzeji dziedzińca, zwrócony ku niemu fasadą. Równoległe skrzydła boczne korpusu są piętrowe. Przed wejściem wylegują się dwa kamienne lwy. Gruntownie odnowioną bryłę uzupełniono o portyki doryckie od frontu i ogrodu. Przed pałacem znajduje się dziedziniec z treflowym basenem z fontanną, obsadzony lipami. Dziedziniec otoczony jest oficynami i zabudowaniami gospodarczymi.
Po roku 1889 nowy właściciel Gustaw Bohm dokonał istotnych przekształceń wystroju wnętrz w stylu historyzmu. Po II wojnie światowej pałac użytkowany był przez Głuszyckie Zakłady Włókiennicze, a w latach 1976-92 zarządzała nim RSP im. XXX-lecia Dolnego Śląska. Obecny właściciel planuje w zespole pałacowo-parkowym uruchomienie ośrodka szkoleniowo-rekreacyjnego z bazą hotelową. Pałac można zwiedzać.
Jedlina-Zdrój jest położona 9 km na południe od Wałbrzycha, przy drodze nr 831 do Głuszycy. Pałac znajduje się w centrum miejscowości po lewej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano we wrześniu 2007 roku.