Klasycystyczny pałac w Mirosławiczkach został wzniesiony w latach 1801-11 według projektu architektów Wilhelma Bode i G. Winklera dla hrabiego Gottloba Sigismunda von Zedlitz-Lepie.
Zespół pałacowy zbudowany na rzucie prostokąta składa się z korpusu głównego, dwukodygnacyjnego, zwieńczonego belwederem, połączonego z bocznymi, parterowymi pawilonami. Główne wejście znajduje się w fasadzie północnej, w ryzalicie z podcieniem z dwiema kolumnami doryckimi. Nad wejściem umieszczono metalową płytę z łacińską inskrypcją. Elewacje pałacu udekorowano scenami rzeźbiarskimi o tematyce mitologicznej. Całość nakryto czterospadowym dachem.
Od roku 1851 do 1945 właścicielami była rodzina von Mutius, która przebudowała pałac w latach 1911-13. Przy pałacu założono niewielki 2,5 ha częściowo zdziczały park. W starych dokumentach z 1411 roku wymieniany jest też stary zamek, jako własność braci Opetz i Heinemann von Rosenthal, który po pożarze w 1889 roku został przebudowany na spichlerz. Obecnie pałac i folwark znajdują się w rękach prywatnych. Dostęp do rezydencji jest mocno utrudniony, mimo otwartej bramy.
Mirosławiczki są położone 25 km na południowy-zachód od Wrocławia, po lewej stronie drogi nr 35 do Świdnicy. Do wsi należy zjechać w miejscowości Mirosławice. Pałac znajduje się w centrum wsi.
Zdjęcie wykonano w lipcu 2009 roku.