Barokowy pałac w Nakomiadach wybudowany został w latach 1664-80 dla Jana von Hoverbecka, w miejscu średniowiecznej warowni powstałej w latach 1392-96 zwanej Fliehburg. Średniowiecza sięga drugi poziom piwnic pałacu. W 1705 roku budowla została rozbudowana przez warszawskiego architekta Józefa Piolę, w wyniku której nadano jej obecną formę baroku holenderskiego.
Powstała wtedy piętrowa budowla założona na planie prostokąta, nakryta czterospadowym dachem. W osi budynku znajdują się dwa ryzality: frontowy i ogrodowy. Całość otoczona jest parkiem krajobrazowym ze stawem. W parku znajduje się neogotycka kaplica.
W 1789 roku pałac oraz dobra nabył Friedrich Redecker, urzędnik przybyły z Prus. W związku z ich kupnem wystąpił o nadanie tytułu szlacheckiego i otrzymał tytuł barona. Gruntowny remont pałacu przeprowadzono w 1905 roku. Nie wpłynął on jednak na zmianę architektury rezydencji. W okresie międzywojennym, w wyniku kryzysu, majątek w Nakomiadach podupadł finansowo. Z tego powodu w 1932 roku wystawiony został na licytację i przejęty za długi przez nowego właściciela Paula Gerharda Goertza. Rodzina von Redeckerów pozostała zarządcą majątku aż do 26 stycznia 1945 roku, kiedy to na tereny Prus Wschodnich wkroczyły wojska rosyjskie. Zaraz po wojnie na terenie pałacu zorganizowano szkołę, a potem utworzono przedszkole, świetlicę i biura PGR oraz mieszkania jego pracowników. W 1985 roku wykwaterowano wszystkich mieszkańców i rozpoczęto gruntowny remont, który nigdy nie został zakończony, a tylko przyczynił się do dalszej dewastacji obiektu. Wycięto podłogi, wyrąbano siekierami drzwi i zawiasy, rozebrano część dachu i wreszcie całkowicie zatopiono ogromne piwnice. Od połowy 1998 roku w pałacu oraz 2001 roku w folwarku trwają prace remontowo-konserwatorskie prowadzone przez nowego właściciela. Obecnie trwa wymiana dachówki.
Nakomiady znajdują się około 8 km na południe od Kętrzyna, przy lokalnej drodze do Rynu. Pałac znajduje się w centrum wsi.
Zdjęcia wykonano w maju 2009 roku.