Obecny, eklektyczny pałac w Otłówku, z elementami neobarokowymi powstał w latach 1900-02, prawdopodobnie dla Axela von Buddenbrocka. Rezydencję wzniesiono na fundamentach starego dworu, zbudowanego wiek wcześniej, przez tę samą rodzinę.
Pałac jest piętrową, podpiwniczoną budowlą powstałą na rzucie nieregularnego prostokąta, zbudowaną z cegły na kamiennej podmurówce. Obiekt nakryto wysokim dachem naczółkowym, w którym niegdyś znajdowały się niewielkie lukarny. Z lewej strony trzynastoosiowej fasady dobudowano od frontu piętrową przybudówkę. Z prawej (wschodniej) strony znajduje się czterokondygnacyjna wieża, mieszcząca klatkę schodową, zwieńczona neobarokowym hełmem. Fasadę pałacu zdobi nieznaczny, trójosiowy, dwupiętrowy ryzalit, zwieńczony falistym szczytem. Identyczna wystawka znajduje się w elewacji ogrodowej. Ryzalit frontowy jest poprzedzony arkadowym podjazdem mieszczącym główne wejście. We wnętrzu zachowały się częściowo elementy dawnej stolarki, m.in. piękne rzeźbione schody z balkonem. Za pałacem rozciąga się park krajobrazowy z połowy XIX wieku o powierzchni około 3 ha, założony na planie okręgu, ze stawami znajdującymi się w jego środkowej części. Przy rezydencji znajdują się zabudowania folwarczne z 2 połowy XVIII / XIX wieku: kuźnia, stelmacharnia i spichlerz. Pałac i zabudowania gospodarcze usytuowane są we wschodniej części. założenia.
Rodzina Buddenbrocków została właścicielem majątku w 1802 roku. W połowie XIX wieku panią w pałacu była baronowa Christa von Buddenbrock. Kolejnym właścicielem był Artur von Buddenbrock, w ostatnich latach życia sparaliżowany, opiekował się nim długoletni sługa imieniem Hugo. Ostatnimi baronami z rodu zostali Axel i jego syn Gert von Buddenbrock. Po 1945 roku utworzono w Otłówku PGR. W 1974 roku przemianowano go w Zakład Rolny, w którego skład weszły PGR Czachówek i PGR Osadniki. W latach 60-tych XX wieku w pałacu mieściła się 4-klasowa szkoła podstawowa. Po 1990 roku obiekt przejęła Agencja Nieruchomości Rolnych, która obecnie poszukuje bogatego nabywcy. Obecnie dzierżawcą jest Przedsiębiorstwo Rolnicze Otrol Sp. z o.o..Budynek znajdujący się w dobrym stanie jest częściowo zamieszkały.
Otłówko jest położone 6 km na południe od Kwidzyna, przy drodze nr 55 do Gardeji.
Zdjęcia wykonano w maju 2014 roku.