Barokowy dwór szachulcowy w Studzieńcu został zbudowany w latach 60. XVIII wieku z fundacji rodziny Kierskich herbu Jastrzębiec.
Rezydencja fasadą zwrócona na wschód, wzniesiona na planie prostokąta, posiada dwa alkierze znacznie wysunięte przed lico budynku od strony zachodniej (ogrodowej) i jest nakryta wysokim czterospadowym dachem łamanym, krytym gontem. Alkierze założone zostały na rzucie zbliżonym do kwadratu i przykryte oddzielnymi, wysokimi, czterospadowymi, łamanymi dachami. W obu elewacjach znajdują się niewielkie ryzality, a nad nimi wysokie wystawki. Budynek jest parterowy, częściowo podpiwniczony. Ściany zewnętrzne i działowe o konstrukcji ryglowej wypełnione są cegłą i otynkowane. Na osi fasady umieszczono wejście główne, z drzwiami zamkniętymi łukiem i ujętymi w architektoniczne obramienie. W XIX wieku dobudowano schody do alkierza południowego. Wnętrze miało obszerną sień w części środkowej, do której prowadziło wejście na osi ryzalitu elewacji frontowej oraz pomieszczenia boczne w dwutraktowym układzie. Na południe od dworu znajduje się domek ogrodnika z 1842 roku i budynek gospodarczy z XIX wieku. Na zachód od dworu stoi niewielki budynek – dawna owocarnia. Park dworski z końca XVIII wieku otacza założenie od południa zachodu i północy. W parku rośnie 29 gatunków drzew w wieku od 40 do 200 lat.
W posiadaniu Kierskich majątek znajdował się od około 1760 roku. Początkowo wzmiankowany jest Kazimierz z Kiekrza – Kierski, a od 1776 roku zapewne jego syn Józef Kierski, podkomorzy JKM, ożeniony z Ludwiką z Zakrzewskich. Pozostawał on w Studzieńcu do śmierci w 1781 roku, zamieszkując w zbudowanym tu przez niego, bądź jego ojca dworze. Majątek po nim odziedziczyła córka, Józefa Kierska i wniosła go w posagu Antoniemu Swinarskiemu herbu Poraj. W XIX wieku posiadłość przeszła w ręce Raczyńskich z Obrzycka. W okresie międzywojennym dwór był własnością Bolesława Tomaszkiewicza. Po II wojnie światowej w 1982 roku rozpoczęto prace restauracyjne dworu, które zostały ukończone po prawie dziesięciu latach. Obecnie obiekt stoi pusty. Wierna kopia dworu została zbudowana w 1984 roku w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach nad Jeziorem Lednica.
Studzieniec jest położony 6 km na południe od Rogoźna, przy lokalnej drodze do Murowanej Gośliny. Dwór znajduje się w północno-zachodniej części wsi.
Zdjęcia wykonano w maju 2013 roku.