Pierwotnie barokowy pałac Młodziejowskich (zwany także pałacem Morsztynów) w Warszawie, został wzniesiony pod koniec XVII wieku, dla wojewody mazowieckiego Stanisława Morsztyna. Była to dwukondygnacyjna budowla zbudowana na planie prostokąta, nakryta czterospadowym dachem. W osi elewacji frontowej znajdował się trójosiowy, trzykondygnacyjny ryzalit wejściowy, zwieńczony trójkątnym szczytem. Później rezydencja przeszła w ręce wojewody sandomierskiego Stefana Bidzińskiego.
W roku 1766 znalazł się w posiadaniu biskupa przemyskiego Andrzeja Młodziejowskiego, który przed 1771 rokiem zlecił jego rozbudowę Jakubowi Fontanie. W trakcie tej rozbudowy powstały ryzality boczne w formie bocznych skrzydeł połączonych galerią arkadową podtrzymującą taras. W latach 90-tych XVIII wieku mieszkał tu Osip Igelstrom, głównodowodzący wojsk rosyjskich w Polsce, przez co pałac był celem zaciekłych ataków polskich pod wodzą Jana Kilińskiego podczas insurekcji kościuszkowskiej w 1794, ulegając przy tym zniszczeniu.
W latach 1806-08 nastąpiła jego odbudowa w stylu klasycystycznym wg projektu Fryderyka Alberta Lessla dla hrabiego Feliksa Potockiego. W latach 1808-11 powstały skrzydła od strony ul.Podwale. Pawilony te, w połączeniu z oficynami, utworzyły dziedziniec ograniczony od strony ulicy żelaznym parkanem. Po roku 1818 właścicielem pałacu został Karol Zeydler. Od 1820 roku mieściła się tutaj Resursa Kupiecka, przeniesiona później (ok. 1829 roku) do Pałacu Mniszchów. Następnie znajdowały się w pałacu księgarnie i wiele sklepów. Pod koniec XIX wieku budynek stał się kamienicą czynszową. W czasie II wojny światowej zniszczony w około 85% pałac, odbudowano w 1957 roku wg projektu Borysa Zinserlinga. W tym czasie pałac stał się siedzibą Państwowego Wydawnictwa Naukowego, które w roku 2006 wystawiło pałac na sprzedaż w drodze przetargu, wygrany przez firmę WWG Management, która nabyła go za cenę 34 milionów złotych z przeznaczeniem na apartamenty.
Pałac Młodziejowskich w Warszawie, znajduje się w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Miodowej 10 z oficynami od strony ulicy Podwale 7.
Zdjęcia wykonano w marcu 2012 roku.