Ormiańską katedrę Eczmiadzyn pw. św. Jerzego w Tbilisi zbudowano z cegły w XVIII wieku, w klasycznym stylu średniowiecznych świątyń ormiańskich. Świątynię wzniesiono na planie krzyża, z centralnie usytuowaną w dachu wieżą opartą na wysmukłym tamburze z długimi, wąskimi oknami oświetlającymi wnętrze świątyni, zwieńczoną ostrosłupowym dachem, zakończonym krzyżem. Na skraju dachu znajduje się druga, mała, również wysmukła wieżyczka z bębnem arkadowym podtrzymującym jej dach. Na niewielkim skwerze między katedrą i placem, już poza kościelnym ogrodzeniem, stoi duży, tradycyjny ormiański chaczkar z wykutymi na nim trzema krzyżami oraz bogatą ornamentyką. Chaczkar to w kulturze Ormian postument upamiętniający szczególne wydarzenie. Płyta jest bogato zdobiona, jej głównym elementem jest krzyż ormiański. Natomiast po wewnętrznej stronie tego ogrodzenia ustawiono cały szereg kamiennych płyt z różnymi płaskorzeźbami. Na katedralnym dziedzińcu znajdują się grobowce.
Wnętrze świątyni jest dosyć przestronne, ale skromne. W ołtarzu głównym znajduje się tylko duża ikona Matki Bożej z Jezusem, bardzo odbiegająca jednak od tradycyjnej. Poniżej stoi krzyż oraz lampy i lichtarze. Na ścianach po bokach ołtarza wiszą kościelne chorągwie. Zaś do przodu, w kierunku wiernych, wysunięte są dwa wielkie, około dwumetrowej wysokości, mosiężne lichtarze. Całość mieści się w apsydzie świątyni, z częściowo oddzielającymi ją od nawy dwiema grubymi kolumnami podtrzymującymi strop i wieżę.
Katedra Eczmiadzyn stoi na niewielkim wzgórzu za skalnym urwiskiem Mtkwari, w pobliżu stacji metro Awlabari, z wejściem od placu Ketewan Camebulis Mowdani. Po latach zamknięcia została zwrócona społeczności ormiańskiej, ładnie odnowiona oraz ponownie otwarta w 2011 roku.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2018 roku.