Późnoklasycystyczny pałac w Cieciszowie został wzniesiony w połowie XIX wieku zapewne przez Gustava Louisa von Kesel, który kupił dobra około 1825 roku. Piętrowa rezydencja założona została na rzucie prostokąta. Jest to obiekt murowany z cegły, tynkowany, nakryty dachem czterospadowym z centralnie umieszczonym, prostokątnym belwederem zamkniętym dwuspadowym daszkiem. Elewacje wschodnią i zachodnią balwederu wieńczy trójkątny naczółek. Siedmioosiowa elewacja frontowa, wschodnia, posiada trzyosiowy ryzalit wejściowy, zwieńczony trójkątnym naczółkiem na wysokości dachu. Przyziemie oraz piętro ryzalitu rozdzielają pilastry, z których dwa środkowe piętra otrzymały zdobienia ornamentem roślinnym. Za wejściem głównym, na całej szerokości ryzalitu rozciąga się hall, z którego prowadzi wejście do rozplanowanej centralnie sali, mieszczącej zabiegowe, drewniane schody, prowadzące na piętro i przechodzące w schody wachlarzowe wiodące na belweder. Ulokowaną w ryzalicie na piętrze salę urozmaica arkadowanie wsparte na dwóch jońskich kolumnach o żłobkowanych trzonach oraz przyściennych filarach. Naroża piętra fasady flankują pasy lizen. Horyzontalnie dzielą fasadę gzyms międzykondygnacyjny oraz wieńczący, nad którym umieszczono małe, kwadratowe otwory, które wentylują i doświetlają poddasze. Elewacja zachodnia, parkowa jest siedmioosiowa. Natomiast elewacja północna jest czteroosiowa, a południowa, pięcioosiowa. Wszystkie otwory okienne w elewacjach są prostokątne, obwiedzione opaskami i zwieńczone krótkimi gzymsikami. Elewacje przyziemia pałacu otrzymały poziome pasowe boniowanie odciskane w tynku, a boniowanie piętra jest romboidalne. Wnętrza pałacu są dwu- i trzytraktowe. Niestety nie zachował się pierwotny wystrój ani wyposażenie pałacu. Pałac od południowego wschodu otaczają zabudowania gospodarcze, a od północnego zachodu park krajobrazowy.
Do roku 1903 właścicielami pałacu była rodzina von Kesel. Następnym właścicielem dóbr został Eberhardt Friedrich Mortimer. Po II wojnie światowej nie zniszczony majątek przeszedł na rzecz Skarbu Państwa, który oddał go wraz z pałacem w zarząd miejscowemu PGR-owi. Niestety rządy PGR-owskie nie wpłynęły na kondycję pałacu, który popadł w ruinę i został opuszczony. Od początku lat 90-tych XX wieku zarządzała nim Agencja Własności Rolnej skarbu Państwa. Obecnie pałac jest w rękach prywatnych.
Cieciszów jest położony 6 km na wschód od Szprotawy, przy lokalnej drodze do Niegosławic. Zespół pałacowy ulokowano w południowej części wsi.
Zdjęcia wykonano we wrześniu 2023 roku.