Eklektyczny pałac w Bobrowie został zbudowany w latach 1851-53 przez Konstantyna von Knebel-Doeberitz, syna Ludwika von Knebel-Doeberitz, właściciela Darskowa. Piętrowa, wzniesiona z czerwonej cegły rezydencja została założona na planie nieregularnego prostokąta, na skarpie opadającej do Jeziorka Kozy. Budynek od strony zachodniej urozmaicony jest licznymi ryzalitami. Wejście główne poprzedzono gankiem z balkonem o ostrołukowo wyciętych arkadach. Z lewej strony ponad dach wystaje wysoka, czworoboczna wieża zwieńczona dachem namiotowym, nakrywającym taras widokowy. Całość nakryto ozdobnym dachem czterospadowym z wystającymi świetlikami zwieńczonymi stożkowymi hełmami. Kubatura pałacu wynosi 3422 metry sześcienne, a powierzchnia użytkowa około 427 metrów kwadratowych. Przy pałacu, w tym samym okresie, założono rozległy park angielski o powierzchni 22 ha, włączając w jego granice Jezioro Kozy. Sam pałac otaczała duża polana z nasadzonymi drzewami rodzimymi i obcego pochodzenia.
W 1872 roku majątek przejął Artur von Knebel-Doeberitz, który przekazał go w ręce ostatniemu właścicielowi do 1945 roku, adoptowanemu bratankowi Hasso von Knebel-Doeberitz. W 1894 roku pałac częściowo uległ pożarowi. Został jednak bez zmian odbudowany w tym samym roku. W okresie do 1907 roku dziedziniec majątku otrzymał aktualny kształt, nowo wznoszone budynki oznaczono datą budowy. W 1884 roku został zbudowany parterowy budynek ogrodnika, zlokalizowany we wschodnim narożniku założenia parkowego, w którym od około 1960 roku było miejscowe przedszkole, a obecnie dom jest własnością prywatną. Po wojnie majątek został upaństwowiony, a od 1972 roku w pałacu mieści się Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.
Bobrowo jest położone 6 km na wschód od Złocieńca, 2 km na południe od drogi nr 20 do Czaplinka. Pałac znajduje się w centrum wsi po prawej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w czerwcu 2013 roku.