Eklektyczny pałac w Broniewicach został zbudowany w 1880 roku dla niemieckiej rodziny von Tcheppe, która nabyła w 1840 roku zrujnowany polski majątek należący przedtem do Złotnickich. Jest to piętrowa budowla zbudowana z cegły na granitowych fundamentach. Rezydencja została założona na planie prostokąta z dwoma ryzalitowo wystającymi skrzydłami po bokach. Całość nakryto dachami czterospadowymi. Pałac znajduje się w 14,5 – hektarowym parku krajobrazowym, w którym von Tscheppowie pobudowali kaplicę, a w jej podziemiu usytuowano grobowiec rodziny, która w Polsce mieszkała aż do 1945 roku.
Ostatnią właścicielką była córka pierwszego właściciela pałacu. W czasie II wojny światowej i okupacji hitlerowskiej w majątku pracowali Niemcy, Polacy i około 150 Żydów. Ci ostatni w 1944 roku zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych. Po II wojnie światowej przejęty przez skarb państwa pałac był sierocińcem, a od 1 września 1949 roku do dziś mieści się w nim szkoła podstawowa. Niewiele elementów architektonicznych i dawnego wyposażenia zachowało się do dziś. Na uwagę zasługują niewątpliwie : półkolista wnęka z kominem, mahoniowy strop, rzeźbione schody, piece kaflowe i fresk przy wejściu.
Broniewice są położone 6,5 km na południe od Pakości, przy drodze nr 255 do Strzelna. Pałac znajduje się e centrum miejscowości, tuż przy głównej drodze, po jej zachodniej stronie.
Zdjęcia wykonano w maju 2013 roku.