Pałac w stylu neorenesansu francuskiego w Chwalibogowie został zbudowany w XIX wieku dla zniemczonej czeskiej rodziny von Skrbenskich, w rękach której wieś znajdowała się do 1920 roku.
Jest to piętrowa, podpiwniczona budowla z lekko wystającym, trzyosiowym ryzalitem w środkowej części, wzniesiona na rzucie prostokąta, nakryta mansardowym dachem. Do wejścia prowadzi honorowy podjazd. W elewacji bocznej usytuowano jednoosiowy ryzalit, zwieńczony neorenesansowym szczytem. Parter i narożniki budowli są boniowane. Całość otoczona murowanym płotem znajduje się w parku krajobrazowym. W parku stoi wieża ciśnień zbudowana razem z pałacem. Wodę do pałacu pompowano lokomobilą, która dodatkowo wytwarzała prąd zasilający pałacowe salony.
Ostatnim właścicielem dóbr rycerskich Chwalibogowo, do 1939 roku, był ppłk. Aleksander Myszkowski herbu Jastrzębiec (oficer Brygad Legionowych, major, attache wojskowy w Rydze, pełnomocnik Józefa Piłsudskiego, odznaczony w 1922 Krzyżem Virtuti Militari). Majątek liczył wówczas 737 ha i była tu krochmalnia, kolejka polna, pługi parowe – od 1924 roku. Myszkowski gospodarzył wraz z żoną Heleną do 1939 roku. Tutaj przebywał w 1924 roku na zaproszenie rodziny Dekańskich oficer lotnictwa polskiego, później oficer angielskich wojsk lotniczych – Janusz Meissner – pisze o tym w autobiograficznej książce „Wiatr w podeszwach”. Po II wojnie światowej majątek przeznaczono na Spółdzielnię Produkcyjną, a pałac z resztówką oddano na Gminną Szkołę Rolniczą dla dziewcząt, która istniała do 1950 roku. Około 1960 roku w majątku powstało Państwowe Gospodarstwo Rolne, które zaadaptowało pałac na potrzeby administracyjne. W 1993 roku PGR przekształcono w Spółkę Pracowniczą „Biegrol” zajmującą się produkcja ogólnorolniczą, a podniszczony pałac w dalszym ciągu pełni funkcje administracyjne.
Chwalibogowo jest położone 5 km na południe od Wrześni. przy lokalnej drodze, między drogami nr 15 i 432. Pałac znajduje się w zachodniej części wsi.
Zdjęcia wykonano w kwietniu 2012 roku.