Barokowy pałac w Drogoszach został zbudowany w latach 1710-14 z inicjatywy Bogusława Fryderyka von Donhoff.
Powstała wówczas dwukondygnacyjna budowla wzniesiona na planie prostokąta. Wejście główne znajduje się w osi elewacji północnej poprzedzone portykiem z tympanonem na wysokości dachu wspartym na czterech wysokich kolumnach. Nad wejściem znajduje się kolorowy i bogato dekorowany kartusz herbowy rodu Stolberg-Wernigerode wraz z datą 1902. Dach korpusu głównego budynku jest konstrukcji mansardowej, natomiast dobudowane w 1766 roku skrzydła boczne nakrywa dach dwuspadowy. Od północy w 1785 roku wybudowano paradny podjazd do pałacu. Rezydencja była wielokrotnie przebudowywana, między innymi dobudowano dwie oficyny przylegające do pałacu od strony zachodniej i wschodniej. We wschodniej oficynie znajduje się kaplica z mauzoleum, w którym spoczywają Stanisław Donhoff i Angelika zu Dohna. Wnętrza zdobią do dziś piękne sztukaterie, polichromie, kominki i piece. Pochodzą one z lat dwudziestych i trzydziestych XVIII wieku z pewnymi zmianami w latach późniejszych. Przez lata właściciele zgromadzili w pałacu cenne kolekcje dzieł sztuki. Część z galerii obrazów oraz meble znajdują się w muzeum w Olsztynie, zdecydowana większość jednak zaginęła. Pałac jest otoczony od strony południowej i zachodniej parkiem krajobrazowym. W części wschodniej i południowo-wschodniej całego założenia znajdują się liczne budynki folwarczno-gospodarcze. Wybudowane w większości w II połowie XIX wieku w stylu neogotyckim są aktualnie w bardzo złym stanie. Wśród popadających w ruinę zabudowań znajduje się spichlerz, stodoła z licznymi witrażami zdobiącymi ściany szczytowe czy stajnie i zdobiona żelaznymi elementami kryta ujeżdżalnia koni.
Budynek w dobrym stanie przetrwał wojnę, został tylko po wyzwoleniu rozszabrowany. W latach 1945-91 w pałacu znajdował się Ośrodek Szkolenia Rolników, dbający w miarę możliwości o zabytek. Obecnie znajduje się w rękach prywatnych, a nowy właściciel przeprowadza remont wnętrz.
Drogosze są położone ok. 25 km na północny zachód od Kętrzyna , przy drodze nr 590 między Barcianami a Korszami. Pałac znajduje się w zachodniej części wsi za kościołem.
Zdjęcia wykonano w maju 2007 roku.