Eklektyczny pałac w Janowie został zbudowany w XIX wieku. Niestety nie znalazłem informacji o fundatorach i historii budowli.
Piętrową rezydencję z wieżyczką wzniesiono na planie prostokąta. Od frontu nad wejściem znajduje się arkadowy ganek wsparty na czterech kwadratowych kolumnach. Obydwa boczne skrzydła są lekko wysunięte do przodu. Lewe skrzydło jest większe od prawego. Nad całością dominuje kwadratowa wieża. W części ogrodowej znajduje się taras nakryty dachem wspartym na czterech kolumnach. Na wysokości pierwszego piętra tuż przy wieży znajduje się drugi, odkryty taras. Cały pałac nakryty jest dachami dwuspadowymi. Wokół rozciąga się zadbany park krajobrazowy. Obok pałacu znajdują się zabudowania folwarczne, w których mieści się stadnina koni.
Po wojnie pałac był użytkowany przez miejscowy PGR. Mieściły się w nim biura, kawiarnia i mieszkania pracowników. Jako jeden z nielicznych nie został zdewastowany i obecnie znajduje się w rękach prywatnych i jest wykorzystywany na usługi agroturystyczne. Do dziś na parterze zachowały się pomieszczenia w niezmienionym stanie z ozdobną boazerią i sztukaterią. Natomiast pomieszczenia na piętrach zostały przebudowane.
Janów jest położony 8 km na południowy-wschód od Elbląga, przy drodze nr 7 do Pasłęka. Pałac znajduje się w centrum wsi, po lewej stronie szosy (ok. 500 m).
Zdjęcia wykonano w styczniu 2008 roku.
Nowe zdjęcia wykonane w maju 2012 roku.