Klasycystyczny pałac w Jarogniewicach został wzniesiony w 1770 dla Antoniego Łosia-Golińskiego. W roku 1870 został rozbudowany, a w latach 1893-1904 przebudowany przez Adama Żółtowskiego wg projektu Stanisława Boreckiego.
Piętrową rezydencję zbudowano na planie prostokąta z portykiem na osi, wspartym na dwóch parach jońskich kolumn i zwieńczonym trójkątnym frontonem z herbem Żółtowskich – Ogończyk. Przed portykiem znajduje się taras z murowaną balustradą i dwoma posągami muflonów. Elewacja ogrodowa posiada trójboczny ryzalit, w którym mieści się salon. Ryzalit zakończony jest murkiem attykowym z herbami Ogończyk i Szreniawa. Po bokach korpusu głównego znajdują się wąskie, parterowe przybudówki zakończone tarasami. Całość kryta jest blaszanym dachem czterospadowym z lukarnami. Z pałacem połączone są trzy oficyny. Od strony północnej stoi oficyna z trójkondygnacyjną wieżą, na której są dwa zegary słoneczne. Pozostałe dwie oficyny znajdują się od strony południowej. Przy pałacu znajdują się zabudowania folwarczne i kaplica. Rezydencję otacza angielski park krajobrazowy.
Obecnie w pałacu mieści się Dom Opieki Społecznej.
Jarogniewice są położone 15 km na południe od Stęszewa przy drodze nr 5 do Kościana. Pałac znajduje się w centrum wsi po lewej stronie szosy.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2007 roku.