Dwór w Liczu został zbudowany w 1664 roku dla Jana Kospota, w stylu holenderskiego klasycyzującego baroku.
Parterową rezydencję wzniesiono na planie prostokąta z czterema szerokimi wystawkami na osi każdej elewacji. Wystawki w elewacji frontowej i ogrodowej zwieńczone są tympanonami. Główne wejście do budynku zaakcentowane zostało kamiennym kolumnowym portalem. W tympanonie elewacji frontowej umieszczono datę powstania budowli oraz festony z kartuszami herbu Gwiazda i Brochwicz. Dekoracja architektoniczna elewacji składa się z pilastrów o jońskich i korynckich kapitelach, girland oraz bogato profilowanych gzymsów i belkowania. W znacznym stopniu zachował się oryginalny wystrój wnętrza, przede wszystkim piękna sień domu, z drewnianymi schodami, kamienną posadzką oraz, szczególnie cennym, drewnianym, polichromowanym stropem. Wśród namalowanych na stropie motywów wstęg, owoców, liści akantu oraz kwiatów widnieją łacińskie i francuskie sentencje o tematyce moralizatorskiej oraz medaliony ze scenami rodzajowo-alegorycznymi. Całość jest nakryta czterospadowym dachem, krytym dachówką. Obszerny dziedziniec otaczają długie XIX-wieczne budynki gospodarcze – obory zdobione medalionami z wypukło rzeźbionymi głowami krów. Dwór był przebudowany na przełomie XIX i XX wieku, dobudowano wówczas dwa skrzydła.
Po przejęciu zarządzania majątkiem przez Karla Gorga, dwór był siedzibą jego rodziny do 1931 roku. Później, do roku 1945, budynek wykorzystywano jako obóz pracy. Po wojnie mieściły się tam magazyny wojskowe, a następnie szkoła budowlana utworzona przez kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Rolniczego. Od roku 1970 dworek stał pusty aż do roku 1984, kiedy to kupiła go pani Stanisława Burnos. Obecnie dwór jest własnością prywatną i pełni funkcje hotelowo-restauratorskie. Po uzgodnieniu z gospodarzami istnieje możliwość zwiedzania.
Licze są położone 9 km na wschód od Kwidzynia, przy drodze nr 521 do Prabut. Dwór ma numer „Licze 77a” i znajduje się w centrum wsi przy skrzyżowaniu dróg.
Zdjęcia wykonano w czerwcu 2010 roku.