Comino jest trzecią co do wielkości i najmniejszą zamieszkaną wyspą Maltańską. Jest ona położona pomiędzy Maltą a Gozo. Comino jest zamieszkana na stałe przez jedną rodzinę. W sezonie letnim przebywają tu setki turystów, którzy przybywają tu by skorzystać z kąpieli w Błękitnej Lagunie, lub mieszkają w czterogwiazdkowym hotel „Comino” przy zatoce San Niklaw Bay.
Przy zatoce Santa Marija Bay znajduje się kaplica pierwotnie pw. Świętej Marii, która po raz pierwszy została zaznaczona na mapie z roku 1296. Pierwotna świątynia musiała być kilkakrotnie niszczona przez piratów, którzy atakowali wyspę z powodu łatwo dostępnych brzegów. Dokładna data postawienia obecnej kaplicy nie jest znana, chociaż wiadomo, że w roku 1667 biskup Bueno dekonsekrował świątynię, lecz w roku 1716 była ona znów otwarta dla modlitw. W tym czasie kaplica została powiększona, przemeblowana oraz zmieniono jej wezwanie na Powrotu Świętej Rodziny z Egiptu, jedyne takie na Malcie. We wnętrzu króluje styl neogotycki, z ostrymi łukami. Prezbiterium oddziela od nawy głównej ikonostas. Główny fresk przedstawia powrót Świętej Rodziny z Egiptu. W kościele znajduje się ołtarz oraz trzy figury: Dziewicy Maryi, Najświętszego Serca Jezusowego i Świętego Józefa.
Nad południowym wybrzeżem wznosi się Wieża Świętej Marii jedna z umocnionych kamiennych wież obserwacyjnych zbudowana za czasów wielkiego mistrza Alofa de Wignacourta w latach 1601-22 na wyspie Comino. Wieża została zbudowana na planie kwadratu z czterema wieżyczkami narożnymi wystającymi lekko poza obrys podstawy. Ma ona wysokość około 12 metrów i usytuowana jest na podstawie (fundamencie) wysokim na 8 metrów ponad poziom gruntu. Do wejścia, które znajduje się u podstawy wieży (około 8 m) prowadzą kamienne schody, oddzielone od wieży około 3-metrową fosą, nad którą przerzucano ruchomy most. Mury wieży mają około 6 metrów grubości. Wieża dodatkowo otoczona była rowem oraz stokiem obronnym, których pozostałości są widoczne do dziś. W okresie władzy brytyjskiej prawdopodobnie używano jej także jako szpitala i stajni. W 1829 roku została opuszczona przez armię brytyjską i przekazana władzom cywilnym. W okresie obu wojen światowych była używana jako punkt obserwacyjny oraz miejsce stacjonowania niewielkich oddziałów. W 1982 roku ponownie została przekazana wojsku – tym razem maltańskiemu − jako garnizon i punkt obserwacyjny do walki z przemytem i nielegalnym połowem ryb. Wieża wystąpiła w filmie Hrabia Monte Christo.
W południowo-wschodniej części wyspy, wysoko nad brzegiem znajduje się Bateria Świętej Marii, która została zbudowana przez joannitów w latach 1715-16, aby ochraniać, we współpracy wraz z baterią Wied Musa na wyspie Malta, South Comino Channel. Bateria ma półokrągłą platformę artyleryjska, otoczoną przez parapet z ośmioma strzelnicami, skierowanymi w kierunku morza. Jest tam też pojedynczy blokhauz, gdzie przechowywano amunicję. Został on zbudowany ukośnie od strony lądu, tak, że jego dwie zewnętrzne ściany funkcjonowały jako Redan. Ściany od strony lądu mają otwory strzeleckie dla muszkieterów. Bateria była pierwotnie uzbrojona w dwa 24-funtowe i cztery 6-funtowe żelazne działa, lecz przed rokiem 1770 została porzucona. Obecnie została odrestaurowana i można ją zwiedzać.
Jednakże najważniejszą atrakcją turystyczną wyspy jest Blue Lagoon (Błękitna Laguna). Jej turkusowe i krystaliczne wody oraz odosobniona lokalizacja sprawiają, że jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych Malty. Na jej wody można dostać się łodzią, w tym celu organizowane są rejsy łodziami turystycznymi. Odwiedzana jest codziennie przez wielu turystów. Blue Lagoon jest często fotografowana, a jej malowniczość, z białym, piaszczystym dnem oraz bogatą fauną morską uczyniła ją popularną wśród amatorów nurkowania.
Zdjęcia wykonano we wrześniu 2017 roku.