Dawna greckokatolicka cerkiew pw. św. Jana Ewangelisty w Muszynce została zbudowana w XVIII wieku, na miejscu starszej świątyni. W XIX wieku obiekt był przebudowywany.
Świątynia jest drewnianą, trójdzielną typową cerkwią łemkowską. Ponad przedsionkiem, nad babińcem wznosi się izbicowa wieża o konstrukcji słupowo-ramowej, o pochyłych ścianach z cebulastym hełmem i kutym krzyżem. Poniżej dachu wieży znajduje się rząd półkolistych okienek. Nad zbliżoną do kwadratu nawą wznosi się dach namiotowy, podczas gdy trójbocznie zamknięte prezbiterium jest przykryte dachem kalenicowym. Cały dach świątyni jest kryty blachą. Mniejszych rozmiarów hełmy znajdują się nad nawą i prezbiterium. Do prezbiterium przylega niewielka zakrystia. Ściany zewnętrzne są poziomo oszalowane. We wnętrzu budynku przetrwała w dobrym stanie polichromia wykonana na przełomie XIX i XX wieku, utrzymana w błękitnej tonacji kolorystycznej. W pomieszczeniu ołtarzowym znajduje się tylko obraz Trójcy Świętej, być może element niezachowanego do dnia dzisiejszego większego ołtarza. W cerkwi zachował się ikonostas z XVIII wieku oraz dwa ołtarze boczne, jeden poświęcony św. Barbarze, drugi zaś – Maryi, przedstawionej jako królowa Nieba i Ziemi. Według legendy obraz św. Barbary znajdował się w latach 1769-1770 w polowym ołtarzu konfederatów barskich w czasie, gdy mieli oni swój obóz w okolicy Muszynki. Z osiemnastego wieku pochodzi również ambona z postaciami ośmiu Ojców Kościoła. Po Akcji Wisła świątynia została przejęta przez kościół katolicki.
Muszynka jest położona 9 km na południowy-wschód od Krynicy-Zdrój, przy drodze nr 75 do granicy ze Słowacją. Świątynia stoi w centrum wsi, przy drodze, po jej północnej stronie.
Zdjęcia wykonano w lutym 2015 roku.