Barokowy pałac w Nieborowie został wzniesiony na przełomie XVII i XVIII wieku z fundacji kardynała Michała Stefana Radziejowskiego, wg. projektu Tylmana z Gameren.
Powstało wtedy piętrowe założenie na planie prostokąta z dwoma kwadratowymi wieżami nakrytymi barokowymi hełmami, przylegającymi do jego krótszych boków. Na osi znajdują się dwa niewielkie ryzality zwieńczone trójkątnymi naczółkami z kartuszami herbowymi. Korpus główny nakryty jest dachem mansardowym z lukarnami. Pałac poszczycić się może cennym wyposażeniem, które zachowało się do dziś. Wokół pałacu rozciąga się piękny ogród w stylu francuskim.
Po śmierci kardynała pałac na mocy testamentu przeszedł w ręce rodziny Towiańskich, którzy w 1723 roku sprzedali go generałowi saskiemu Aleksandrowi Lubomirskiemu. Od 1736 roku właścicielami Nieborowa byli Stanisław i Jan Lochoccy, którzy odsprzedali w 1766 roku dobra wielkiemu hetmanowi litewskiemu Michałowi Ogińskiemu, który w latach 1766-68 przebudował wnętrza pałacowe w stylu rokoko. W 1774 roku właścicielem majątku został książę Michał Hieronim Radziwiłł, który w pałacu zgromadził wielką kolekcję sztuki. Michał Radziwiłł założył na początku lat siedemdziesiątych XVIII wieku ogród francuski i przebudował w 1784 roku wnętrza pałacu w stylu wczesnoklasycystycznym. Jego małżonka, Helena z Przeździeckich, założyła w pobliżu Nieborowa słynny ogród romantyczny w stylu angielskim, który nazwała Arkadią. Po śmierci Michała Radziwiłła w 1831 roku, dobra nieborowskie podupadły. Przez długie lata toczyły się spory o jego spadek. Pałac przypadł jego synowi Michałowi Gedeonowi Radziwiłłowi, a następnie przeszedł w ręce jego syna Zygmunta Radziwiłła, który rozsprzedał i doprowadził do ruiny majątek przodków. W 1879 roku dobra nieborowskie przejął Michał Piotr Radziwiłł, który podniósł z ruiny zaniedbane dobra. Trzy lata po jego bezpotomnej śmierci w roku 1906 wdowa po nim sprzedała dobra dalekiemu kuzynowi Januszowi Radziwiłłowi, który w latach 1922-29 dokonał przebudowy wnętrz i nadbudowy drugiego piętra. Obecnie, od 1945 roku w pałacu funkcjonuje muzeum wnętrz oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach.
Nieborów jest położony 8 km na południowy-wschód od Łowicza, przy drodze nr 70 do Skierniewic. Pałac znajduje się w centrum miejscowości po lewej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w sierpniu 2004 roku.