Klasycystyczny dwór w Przybysławiu został zbudowany w pierwszej połowie XIX wieku, prawdopodobnie z fundacji rodziny Czarneckich, w których rękach pozostawał do drugiej wojny światowej.

Jest to parterowa budowla wzniesiona na planie prostokąta, nakryta dachem czterospadowym. W osi elewacji frontowej znajduje się czterokolumnowy portyk joński, wychodzący z połaci dachu, zwieńczony trójkątnym frontonem. W elewacji parkowej usytuowano dwa skrajne ryzality zwieńczone trójkątnymi szczytami, nakryte dwuspadowymi dachami. Rezydencja jest otoczona obecnie zaniedbanym parkiem krajobrazowym. Na południe od założenia znajduje się kompleks zabudowań folwarcznych z pierwszej połowy XIX wieku. Zapewne w latach dwudziestych XX wieku dwór został częściowo przebudowany.

Ostatni, przedwojenny  właściciel Przybysławia Antoni Czarnecki, między innymi wiceprezes Związku Ziemian w powiecie jarocińskim, został zastrzelony przez własowca w Warszawie 11 sierpnia 1944 roku. Obecnie zaniedbany dwór pełni funkcje mieszkaniowe. 

Przybysław jest położony 17 km na północny-wschód od Jarocina, przy lokalnej drodze do Pyzdr. Dwór znajduje się w centrum wsi, po wschodniej stronie drogi.

Zdjęcia wykonano w kwietniu 2012 roku.

  • Elewacja frontowa

  • Czterokolumnowy portyk fasady

  • Elewacja tylna