Neogotycki dwór w Rościszewie został zbudowany około 1787 roku. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o historii i przekształceniach założenia, ani o jego właścicielach. W 1903 roku ówczesny właściciel miejscowości przeniósł się do Gdańska, a rościszewski majątek oddał w dzierżawę niemieckiej rodzinie. W 1936 roku teren ten objęty zostały Państwowym Planem Parcelacyjnym, w wyniku którego odebrano około 100 ha gruntów z tego obszaru i przeznaczono je na małe gospodarstwa chłopskie. Po II wojnie światowej majątek został doszczętnie splądrowany przez oddziały żołnierzy armii radzieckiej. Następnie w majątku powstała rolnicza spółdzielnia produkcyjna, a dwór zamieszkali jej pracownicy. Po rolniczej spółdzielni produkcyjnej powstała tam Międzykółkowa Baza Maszynowa, następnie gospodarstwo to włączono do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej „Odrodzenie”.
Dwór jest piętrową, podpiwniczoną budowlą wzniesioną z czerwonej cegły, na rzucie kwadratu. Budynek posadowiony na kamiennych fundamentach, nakryty płaskim dachem zwieńczonym prostokątnym belwederem. Do dwóch boków w osiach przylegają parterowe ryzality, zwieńczone balkonami. Za dworem rozciąga się park krajobrazowy.
Obecnie budynek dworu w Rościszewie jest własnością gminy i zamieszkuje go kilka rodzin.
Rościszewo jest położone 2 km na północ od Godziszewa, 1,5 km na wschód od drogi nr 222 do Gdańska, przy lokalnej drodze do Sobowidza. Dwór znajduje się w centrum wsi, na niewielkim wzniesieniu.
Zdjęcia wykonano w sierpniu 2012 roku.