Dom Draculi (Casa Dracula) znajduje się koło Wieży Zegarowej. Łatwo go znaleźć, bo jego fasada została pomalowana na kolor ochry. Jest to najstarszy obiekt świecki w mieście. Początkowo dom był parterowy i wykonany z kamienia rzecznego, piętra dobudowano dopiero w XVII wieku.
Tutaj podobno urodził się i przebywał w latach 1431–36 Vlad Țepeș, który stał się pierwowzorem słynnego Draculi w powieści Brama Stokera.
Sama postać historyczna miała niezwykle ciekawy życiorys. Vlad żył w latach 1431–1476. Nazywano go również Vlad Dracula, od nazwy zakonu rycerskiego Dragonów, do którego przynależał (zakon z polecenia papieża miał bronić wartości chrześcijańskich i samych wyznawców przed rosnącą potęgą Imperium Osmańskiego). W dzieciństwie został porwany przez Turków (przetrzymywano go jako zakładnika, w ten sposób muzułmanie chcieli wymusić lojalność jego ojca wobec ich imperium). W samej Turcji spędził 7 lat. W 1448 roku z polecenia Turków zasiadł na tronie wołoskim i stał się hospodarem Wołoszczyzny. Został obalony przez Węgrów, jednak po pokonaniu węgierskiego pretendenta do tronu, ponownie został władcą tej krainy w 1456 roku. Hospodar słynął z okrucieństwa (swoich wrogów i przeciwników kazał nabijać na pal). Z drugiej jednak strony wspierał mieszczaństwo i kupców wołoskich. Za jego życia zaczęto używać współczesnej nazwy miasta. Początkowo utrzymywał pokojowe stosunki z Turcją, płacąc regularnie haracz. Z czasem jednak przystąpił do wojny z sułtanem. To właśnie Vlad był pomysłodawcą „Lasu Pali” (sułtan wraz ze swym wojskiem, podczas marszu przez Wołoszczyznę, zobaczył mnóstwo jeńców tureckich ponabijanych na pale. Vlad tym samym wystraszył wrogów i bez interwencji zbrojnej zmusił ich do odwrotu. Dracula zginął w wyniku zamachu, który zorganizowali jego wrogowie (inna wersja mówi, że podczas starcia przypadkowo został zraniony przez swojego żołnierza). Legenda głosi, że odciętą głowę Vlada zakonserwowano w miodzie i wysłano na dwór turecki, jako trofeum wojenne. Ciało samego hrabiego podobno spoczywa gdzieś w okolicach dzisiejszego Bukaresztu.
Obecnie jego dom to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych miasta. Znajduje się tu ekskluzywna restauracja i Muzeum Broni. Nad wejściem natomiast wisi herb smoka (od nazwy Zakonu Smoka, do którego przynależał ojciec Vlada). Herb został wykonany w zakładzie kowalstwa artystycznego.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2016 roku.