Eklektyczny dwór w Rybakach został zbudowany na początku XX wieku. Architektura dworu łączy różne formy architektoniczne.
Rezydencja założona jest na planie dwóch prostokątów ustawionych do siebie pod kątem prostym, w kształcie litery L, połączonych łącznikiem. Na styku skrzydła i łącznika znajduje się wieża o okrągłej podstawie, zwieńczona hełmem z latarnią, mieszcząca klatkę schodową, a do korpusu głównego, od strony parku przylega kwadratowa wieżyczka zwieńczona cylindrycznym dachem. Elewacja frontowa korpusu głównego ozdobiona jest płytkim ryzalitem z kolumnowym gankiem oraz wystawką. Skrzydło posiada dwa niewielkie kolumnowe ganki, a od południa półokrągłą oszkloną werandę, zwieńczoną tarasem z tralkową balustradą. W dwuspadowym dachu skrzydła znajdują się wystawki pokryte dwuspadowymi daszkami. Z budynkiem dworu łączą się także zabudowania folwarczne: oficyna mieszkalna odległa ok. 30 m od dworu, parterowa, ceglana, kryta dwuspadowym dachem ceramicznym; stodoła – licowana w cegle, kryta dwuspadowym dachem ceramicznym oraz cylindryczny gołębnik. Zespół dworski oddzielają od drogi duże zabudowania gospodarcze, do których od strony południowej przylegają budynki bramne flankujące drogę wjazdową na teren gospodarstwa. Budynki założone na planie kwadratu, pokryte dachem czterospadowym ceramicznym – ściany boczne o regularnych ceglanych pilastrach wydzielających prostokątne tynkowane pola. Od strony południowej do dworu przylega park krajobrazowy.
Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o historii założenia, ani o jego właścicielach. Obecnie dwór znajdujący się w prywatnych rękach przechodzi kapitalny remont.
Rybaki są położone 12,5 km na południe od Tczewa, na krawędzi skarpy wiślanej przy lokalnej drodze prowadzącej z Tczewa przez Małą Słońcę do Małego Garca.
Zdjęcia wykonano w czerwcu 2012 roku.