Schronisko PTTK „Andrzejówka”  zostało otwarte 21 października 1933 roku przez towarzystwo turystyczne z Wałbrzycha WGV z inicjatywy jego prezesa, aptekarza Andreasa Bocka, od którego imienia nazwano je Andreasbaude. Projektantem był wałbrzyski architekt F. W. Kronke, a autorem wystroju wnętrz H. Brochenberger, roboty murarskie wykonała firma Becker&Bergman z Wałbrzycha, a konstrukcje drewniane wałbrzyska firma Patrick.

Był to nowoczesny obiekt wyposażony we wszystkie instalacje. W momencie otwarcia w obiekcie było 220 miejsc gastronomicznych w 3 salach jadalnych oraz 25 miejsc noclegowych. Pierwszymi właścicielami było małżeństwo O. i M. Rübartsch – szynkarze spod Dusznik.

W 1936 roku przez dwa tygodnie mieszkała w „Andrzejówce” królowa holenderska Wilhelmina z córką Julianą. W 1944 roku obiekt zajęły władze nazistowskie i przekazały Hitlerjugend, jako miejsce odpoczynku i szkolenia. W styczniu 1945 roku przejął je Wehrmacht na siedzibę grupy obrony przeciwlotniczej. W maju 1945 roku rodzina Rübartsch opuściła obiekt, który przejęło Dolnośląskie Zjednoczenie Przemysłu Węglowego jako dom kolonijny, a w 1948 roku wałbrzyski oddział PTT. Oficjalne otwarcie jako schroniska PTTK nastąpiło w 1953 roku. Schronisku nadano wówczas imię Mirosława Krajewskiego, jednak ta nazwa nie przyjęła się wśród turystów. W 1955 roku zaadaptowano sąsiedni budynek jako część noclegową i zwiększono w ten sposób liczbę miejsc do 100. Obecnie ten budynek jest opuszczony i nieużywany.

W 1968 roku obok „Andrzejówki” powstały pierwsze wyciągi narciarskie, a w 1978 odbył się pierwszy Bieg Gwarków. W 1981 roku na ścianie schroniska odsłonięto tablicę pamiątkową ku czci znakarza Jerzego Cholewickiego. Obecnie w schronisku funkcjonuje restauracja, a obiekt dysponuje łącznie 35 miejscami noclegowymi w 10 pokojach 2 i 4 osobowych. Za schroniskiem, na polanie, można rozbić namiot.

Rybnica Leśna jest położona około 10 km na południe od Wałbrzycha. Schronisko znajduje się na Przełęczy Trzech Dolin, pod szczytem Waligóry w Górach Suchych, około 2 km na południe od centrum wsi.

Zdjęcia wykonano w lipcu 2021 roku.