Klasycystyczny dworek w Sielcu został zbudowany drugiej połowie XIX wieku, w obrębie dawnych fortalicji, z fundacji rodziny Rzewuskich, ówczesnych właścicieli majątku.
Rezydencja miała asymetryczną budowę z parterowym korpusem i kolumnowym gankiem. Interesującego charakteru nadawał jej piętrowy ryzalit boczny z niewielkim balkonem od strony frontowej. Rzewuscy zgromadzili w nim bardzo bogatą i wartościową bibliotekę. Podczas I wojny światowej wycofujący się Kozacy podpalili dwór i chociaż odbudowano go w 1918 roku, to nie odzyskał pierwotnej okazałości. Kolejnym zniszczeniom uległ w czasie II wojny światowej – został obrabowany i zdewastowany. Obecnie dwór służy mieszkańcom, jest pięknie odremontowany i mieści się w nim szkoła podstawowa.
U wjazdu przed bramą ustawiona jest kamienna figura barokowa Najświętszej Marii Panny Assunty. Przed dworem po lewej stronie aleji dojazdowej znajdują się ruiny bastejowego zamku (osobny artykuł). Całość otacza dobrze zachowany park krajobrazowy.
Sielec jest położony 12 km na południe od Chełma, przy lokalnej drodze do Majdanu Leśniowskiego. Dwór znajduje się w północnej części wsi, po wschodniej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w sierpniu 2017 roku.