Neogotycki dwór w Skłudzewie został wzniesiony około 1864 roku dla Augusta Brauera z Bremy.
Piętrową, z użytkowym poddaszem budowlę wybudowano na planie prostokąta i nakryto dwuspadowym dachem. Obiekt wymurowany z czerwonej cegły, posiada na osi środkowej z obu stron dwa ryzality, od frontu (północy) prostokątny, zwieńczony trójkątnym szczytem, a od południa zamknięty w pięciokącie. Wokół plafonu na styku ze ścianami bocznymi biegnie dekoracyjny fryz. Wokół dworu znajduje się zadbany park krajobrazowy z XIX wieku w którym znajduje się m.in. dąb szypułkowy, nazwany „Dębem Hrabiny” o obwodzie 411 cm oraz platan klonolistny o obwodzie 310 cm uznane za pomniki przyrody żywej. We wschodniej części parku znajduje się ewangelicki cmentarz rodzinny z XIX wieku oraz grodzisko średniowieczne.
Niestety nie znalazłem nigdzie informacji o historii założenia, ani o jego późniejszych właścicielach. Od 1989 roku działa tutaj „Fundacja Piękniejszego Świata”, mająca na celu edukację plastyczną dzieci i młodzieży. W dworze mieści się również kaplica rzymsko-katolicka.
Skłudzewo jest położone 20 km na wschód od Bydgoszczy. Jadąc drogą nr 80 do Torunia w miejscowości Zła Wieś skręcamy w lewo, a później kierunek wskazują znaki z napisem Fundacja Piękniejszego Świata.
Zdjęcia wykonano we wrześniu 2011 roku.