Pierwszy, skromny dwór, w Starym Kisielinie został zbudowany w latach 1837-38, z fundacji Carla Ludwiga Hansa von Stoscha, ówczesnego właściciela majątku. Usytuowany we wschodniej pierzei dziedzińca gospodarczego piętrowy obiekt został wzniesiony na rzucie prostokąta i nakryto go dachem dwuspadowym. W latach 1896-97 za sprawą Felixa Georga hrabiego von Stoscha doszło do rozbudowy siedziby według projektu samego właściciela. Od wschodniej strony do dworu dostawiono nowe skrzydło w stylu renesansu francuskiego.
Obecną bryłę dworu tworzą dwa piętrowe skrzydła posadowione na planie litery „T” oraz trzykondygnacyjny ryzalit, usytuowany w osi zwróconej na południe elewacji frontowej. W ryzalicie umieszczono wejście główne oraz otwory okienne ujęte w uszakowate obramowania, zwieńczone trójkątnym naczółkiem na kroksztynach. Natomiast elewację boczną (wschodnią) przepruwają okna ozdobione trójkątnym naczółkiem i zwieńczeniem w kształcie kuli. Umieszczono na niej również herby: po lewej stronie rodu von Stosch, a po prawej rodziny von Masennbach. Z wystroju i wyposażenia pałacu zachowała się stolarka drzwiowa, klatka schodowa z 1838 roku, sztukateria sufitów, kominek z umieszczonym herbem rodu von Stosch. Od południa przylega do pałacu park, a od zachodu rezydencja sąsiaduje z dawną zabudową folwarczną.
Przedstawiciele rodu von Stosch władali dobrami do 1930 roku, kiedy to sprzedane zostały państwu i rozparcelowane. Od 1935 roku w wydzierżawionym pałacu organizowane były obozy dla młodzieży (Landjahreim). Po II wojnie światowej pałac był użytkowany przez wojsko radzieckie, następnie mieściły się w nim biura PGR, a obecnie od 1959 roku jest siedzibą Archiwum Państwowego. Obiekt znajduje się w dobrym stanie, ponieważ jest na bieżąco remontowany.
Stary Kisielin jest położony 5,5 km na wschód od Zielonej Góry, przy drodze nr 282 do Zaboru. Pałac znajduje się na wschodnim krańcu wsi.
Zdjęcia wykonano we wrześniu 2022 roku.