Eklektyczny pałac w Szreniawie wzniesiono w latach 1852-53 prawdopodobnie dla rodziny Bierbaumów wg projektu architekta K.H.Knoblaucha z Berlina. Pałac został w 1926 roku odkupiony przez Władysława Glabisza i pozostawał polską własnością do II wojny światowej. Po zajęciu Wielkopolski przez Niemców w 1939 roku rodzina Glabiszów została wysiedlona ze Szreniawy. Przez okres okupacji majątek był pod zarządem niemieckim.
Pałac jest piętrową budowlą założoną na planie kwadratu z wyraźnie zaznaczonym ryzalitem frontowym zwieńczonym szczytem schodkowym, w którym znajduje się główne wejście. Całość nakryta jest dachem czterospadowym. Od szosy do pałacu wytyczono drogę obsadzoną szpalerem drzew liściastych. Druga aleja prowadziła od traktu na teren folwarku, który usytuowany został w bezpośrednim sąsiedztwie zespołu, od strony południowo-zachodniej. Pałac stanowi kompilację elementów należących do zupełnie różnych stylów. Całość otoczona jest parkiem, w którym zlokalizowane są pawilony i część ekspozycji Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, które jest obecnym użytkownikiem pałacu.
Szreniawa jest położona 10 km na południowy-zachód od Poznania, przy drodze nr 5 do Stęszewa. Pałac znajduje w północnej części wsi po lewej stronie drogi.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2007 roku.