Historia Arbon zaczyna się w III wieku n.e., kiedy to rzymianie zbudowali tu fort, którego pozostałości znajdują się w pobliżu zamku, zbudowanego w miejscu fortu. Jego nazwa pierwotnie brzmiała Arbor Felix, co po łacińsku oznacza “Szczęśliwe Drzewo“. W 1515 roku zbudowany został pałac biskupi. Arbon jest trzecim większym miastem w kantonie Turgowia. Leży na półwyspie Jeziora Bodeńskiego, na wysokości 402 m.n.p.m. między Rorschach i Romanshorn.
Najważniejszym zabytkiem miasta jest zamek wzniesiony w XVI wieku. Obecnie w jego murach mieści się muzeum historyczne, w którym można oglądać między innymi narzędzia z epoki neolitu i brązu znalezione w okolicach miasta.
Godne uwagi jest również Stare Miasto z zabytkowymi kościołami i licznymi domami o konstrukcji szachulcowej, szczególnie przy ulicy Hauptstrasse. Częściowo zachowały się również mury obronne.
W 2018 roku miasto nazwano Museenstadt, czyli miastem muzeów, gdyż obok historycznego, znajduje się tu także Saurer Museum, w którym można obejrzeć pojazdy użytkowe, silniki oraz hafciarki i maszyny tkackie wszystkich generacji, które zostały wyprodukowane w Arbon.
W związku z tym iż w okolicy mieszka dość liczna Polonia, co niedzielę odbywa się tu polska msza w kościele pw. św. Marcina.
Arbon jest położone na półwyspie Jeziora Bodeńskiego, w kantonie Turgowia, około 10 km na północ od Sankt Gallen.
Zdjęcia pochodzą z filmu nagranego kamerą VHS w sierpniu 1994 roku. Niestety ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale chciałem je wykorzystać.