Barlangfurdo, czyli baseny jaskiniowe w Miskolc-Tapolca stanowią jeden z najbardziej oryginalnych (o ile nie najbardziej oryginalny) kompleks basenów na Węgrzech. Jego specyfiką jest lokalizacja w skalnych korytarzach i grotach. Wrażenia są niesamowite, bo chociaż jaskiniowe korytarze są podświetlone, to panuje tam półmrok, a w niektórych miejscach jest wręcz ciemno. W jednej z okrągłych jaskiń, gdzie jest właśnie takie przyciemnienie na sklepieniu wyświetlane są światełka tworzące wrażenie mini-planetarium, a w tle gra nastrojowa muzyka. Czasem aby przejść z jednego korytarza do drugiego trzeba pokonać kilka schodków, w ten sposób są też oddzielone zbiorniki z nieco cieplejszą i chłodniejszą wodą. Co jakiś czas na głównym szlaku jaskiniowych korytarzy tworzących okrąg włączana jest „rwąca rzeka” dająca sporo wrażeń, tym bardziej, że nurt jest naprawdę szybki. W sali wejściowej do jaskiń ze ściany na wysokości ok. 3 metrów wypływa kilka naturalnych „biczy wodnych”, pod którymi można sobie przyjemnie „obić” plecy, czy kark. W jaskiniach jest wyjątkowo zdrowa, wilgotna atmosfera, co wpływa leczniczo na drogi oddechowe. W tym samym zadaszonym miejscu przed wejściem do jaskiń co jakiś czas przez 2-3 trenerki fitness stojące na brzegu basenów prowadzony jest wodny aerobic. Przy muzyce można stojąc w około metrowej wodzie, wykonywać za prowadzącymi różne ćwiczenia. Oprócz pływania i chodzenia w wodzie w samych jaskiniach można jednym z korytarzy wyjść na zewnątrz i są tam także baseny do siedzenia z bulgoczącą wodą, jeden z nich jest pod drewnianym budynkiem, więc nawet w czasie deszczu nic nie pada na głowę. W budynku kompleksu basenowego wykonywane są też wszelkie zabiegi lecznicze.
Część lecznicza otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18, w soboty-niedziele 10-18. Część rekreacyjna poza sezonem, czyli do 30 kwietnia w godzinach 9-18 (kasy do godz. 17), w sezonie głównym 9-19 (kasy do godz. 18).
Kompleks basenów termalnych Barlangfurdo położony jest na obrzeżach miasta Miszkolc (Miskolc) w dzielnicy Tapolca, na północy Węgier ok 50 km od granicy ze Słowacją.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2016 roku.