Góra Wielisławka znana jest bardziej pod nazwą „Organy Wielisławskie”. Jest to odsłonięcie skał w dawnym kamieniołomie na zboczu Wielisławki – pomnik przyrody. Miejsce ciekawe zarówno dla geologów, jak i amatorów geoturystyki. Dzięki prowadzonej tu przed laty eksploatacji odsłonięto porfiry (ryolity). Skały te powstają z wydobywającej się na powierzchnię szybko zastygającej magmy. Te w kamieniołomie pod Sędziszową mają strukturę słupową. Tutejsze stanowisko wyróżnia się okazałymi rozmiarami. Słupy mają cztero- lub pięciokątny przekrój, są wysokie na ponad 20 metrów. Przypominają piszczałki organowe, stąd nazwa. U stóp ściany zorganizowano miejsce wypoczynkowe. 100 metrów na północ, na stoku Wielisławki, czernieje wlot wejścia do Jaskini Wielisławskiej, o długości ok. 100 metrów, której wylot leży na wysokości ok. 240 metrów.
Uwaga ! Wielisław Złotoryjski to obecnie część Sędziszowej, położona na północ od centrum wsi. Sędziszowa jest położona 12 km na południe od Złotoryi, przy drodze nr 328 do Starej Kraśnicy.
W Sędziszowej, obok starej stacji kolejowej koło silosów należy skręcić na mostek nad Kaczawą, prowadzący w ulicę Rzeczną.
Zdjęcia wykonano w maju 2024 roku.