Neobarokowy pałac w Niechłodzie został zbudowany w latach 1906-08 przez Zygmunta Wilczewskiego, dla Macieja Sicińskiego.

Piętrową, podpiwniczoną budowlę z użytkowym poddaszem wzniesiono na kamiennych fundamentach, na planie prostokąta i nakryto dachem naczółkowym. W osi rezydencji znajduje się  pięcioosiowy pseudoryzalit, zwieńczony szczytem z wystawką. Do ryzalitu w fasadzie przylega zabudowany filarowy ganek, mieszczący główne wejście poprzedzone jednobiegowymi schodami. Po obu stronach ganku na skrajach korpusu znajdują się dwie przybudówki mieszczące boczne wejścia również poprzedzone schodami. W elewacji tylnej umieszczono pięcioboczny, dwukondygnacyjny ryzalit , poprzedzony półkolistym tarasem z zejściem do ogrodu. Całość jest otoczona parkiem krajobrazowym o powierzchni około 3 ha pochodzącym z przełomu XIX/XX wieku z lipą o obwodzie 420 cm.

W latach 1916-46 majątek należał do rodziny Bojanowskich. Po II wojnie światowej w pałacu mieściły się biura miejscowego PGR-u. Obecnie w obiekcie mieszczą się biura zakładu rolnego oraz mieszkania.

Niechłód jest położony 7,5 km na północny-wschód od Wschowy, przy lokalnej drodze do Piotrowic.

Zdjęcia wykonano w maju 2011 roku.

  • Elewacja frontowa

  • Elewacja frontowa i boczna

  • Elewacja frontowa

  • Elewacja tylna

  • Elewacja tylna