Zamek Krasna Horka w miejscowości Krasnohorskie Podhradie został zbudowany około 1320 roku przez ród Mariassych. Następnie zamek przeszedł w ręce rodu Bebeków, a kiedy ów ród wymarł, król oddał warownię Andrassym, którzy go przebudowali w stylu renesansowym. Pierwotnie pełnili oni funkcję kapitanów, a następnie w nagrodę za lojalność otrzymali warownię na własność.

W 1818 roku mieszkańcy opuścili zamek, a Gyorgy Andrassy przeznaczył go na muzeum, które otwarło podwoje w 1867 roku. W 1903 roku Denes Andrassy przeprowadził remont zamku z zamiarem urządzenia w nim muzeum pamięci swej zmarłej żony, Franciszki. Warownia była w rękach rodu do 1945 roku, kiedy to została przejęta przez rząd czechosłowacki. Obecnie w zamku znajduje się muzeum.

Krasnohorskie Podhradie znajduje się w południowo-wschodniej części Słowacji. Jest ono położone 5 km na wschód od Rożnavy, przy drodze nr 50 do Koszyc. Zamek znajduje się na wysokim wzgórzu i widać go z daleka. Z wioski do stóp warowni prowadzi asfaltowa droga na końcu której znajduje się duży parking z kioskami gastronomicznymi i pamiątkarskimi.

Zdjęcia wykonano we wrześniu 2004 roku.

  • Krasna Horka

  • Krasna Horka

  • Wejście do zamku

  • Jedna z baszt