Drewniany kościół pw. św. Stanisława o Męczennika w Dąbrowie został wzniesiony w latach 1796-1801 i po niecałych 100 latach, w roku 1895, przeniesiony w miejsce, na którym stoi do dzisiaj. Od czasu przeniesienia do chwili obecnej świątynia przeszła gruntowną przebudowę, polegającą przede wszystkim na dostawieniu dwóch trójkondygnacyjnych wież w fasadzie oraz dwóch pomieszczeń po obu stronach kościoła.
Świątynię posadowiono na podmurówce z polnych kamieni, a dach pokryto blachą. Wewnętrzne ściany w połowie XX wieku pokryto polichromią. W ołtarzu głównym umieszczono obraz przedstawiający scenę, w której Piotrowin (rycerz Piotr) powstaje z grobu, aby zaświadczyć o prawdomówności św. Stanisława. Legenda mówi, że Stanisławowi zarzucano, iż nie kupił ziemi od Rycerza Piotra, tylko ją bezprawnie zagarnął. Sprawa toczyła się przed sądem królewskim. Wobec tak poważnych zarzutów Stanisław poszedł na grób Piotrowina, aby tam modlić się o pomoc. Rycerz wstał z grobu i przed sądem zaświadczył o uczciwości biskupa. W górnej części ołtarza znajduje się obraz, na którym Archanioł Rafał pokonuje diabła. Na tabernakulum umieszczono pelikana karmiącego swoje młode własną krwią. W kościele zobaczyć można również ludowe feretrony m.in. z figurą Matki Boskiej Skępskiej i św. Izydora Oracza. W gablotach po obu stronach ołtarza wystawionych jest kilkadziesiąt relikwii. Znalazły się tu szczątki m.in. Dzieci Fatimskich, św. Jana Pawła II, św. Stanisława Kostki, św. Ojca Pio i wielu innych świętych i błogosławionych. Taka kumulacja „świętości” w jednym punkcie to zasługa jednego z proboszczów i jego idei, aby z tego miejsca uczynić Sanktuarium. Kościół znajduje się na niewielkim wzniesieniu, tuż obok niego stoi dzwonnica pochodząca z XIX wieku.
Dąbrowa jest położona 18 km na południe od Mławy, 2 km na zachód od drogi nr 7, przy lokalnej drodze do Szreńska. Kościół znajduje się w centrum wsi.
Zdjęcia wykonano w maju 2018 roku.