Klasycystyczny pałac w Lwówku Śląskim został zbudowany w latach 1850–52 z miejscowego piaskowca szarego. Inicjatorem budowy był książę Konstantyn von Hohenzollern-Hechingen. Miała to być zimowa rezydencja miejska dla księcia i prezent dla jego drugiej żony Amalii Schenk von Geyern. Prace powierzono architektowi Augustowi Schulerowi.
Trzykondygnacyjny budynek składał się z kilku części. W gmachu głównym mieściła się rezydencja księcia i pokoje dla gości. Dwa przyległe budynki zajmowali muzycy z rodzinami, a obsługa pałacu zamieszkiwała pozostałe dwa zewnętrzne skrzydła pałacu. Później, za pałacem utworzono ogród w stylu francuskim, a w latach 1862–63 dobudowanopowozownię i stajnię. Reprezentacyjnym pomieszczeniem pałacu była sala koncertowa, w której grała książęca orkiestra symfoniczna. Wnętrza pałacu były udekorowane popiersiami muzyków. Kartusz herbowy umieszczony jest nad głównym wejściem do pałacu, przytrzymują go dwa psy nawiązujące do herbu rodowego Hohenzollernów, a niżej znajduje się sentencja – Nihil Absque Deo.
Upadek znaczenia rezydencji rozpoczął się po śmierci księcia Konstantyna (1869). Amalia Schenk von Geyern przekazała wówczas pałac krewnym z linii Hohenzollern-Sigmaringen. Od 1870 roku właścicielem pałacu był wielki książę Karol Antoni Hohenzollern-Sigmaringen, a następnie hrabia August Ludwig von Nostitz z Soboty, który sprzedał posiadłość władzom powiatu lwóweckiego. Od tego momentu w Pałacu Hohenzollernów mieściły się instytucje miejskie i powiatowe, a obecnie m.in. Urząd Miasta i Gminy Lwówka Śląskiego. Pałac znajduje się przy al. Wojska Polskiego 25A.
Lwówek Śląski jest położony ok.40 km na zachód od Legnicy, przy drodze nr 364, do Gryfowa Śląskiego.
Zdjęcia wykonano w maju 2023 roku.