Wąski i stromy Geirangerfjord jest najbardziej znanym fiordem norweskim. W 2005 roku otrzymał on od National Geographic laur najlepiej na świecie zarządzanego miejsca światowego dziedzictwa UNESCO.
Geirangerfjord wrzyna się w wysokie góry wąskim klinem wygiętym w kształt litery „S”, a z jego stromych zboczy spływają warkocze wodospadów, w tym największe i najbardziej znane De Syv Sostre (Siedem Sióstr), a także Frairen (Zalotnik) i Brudesloret (Ślubny Welon). Rejs statkiem po fiordzie to punkt obowiązkowy podczas wyjazdu nad norweskie fiordy. Rejs z miasteczka Geiranger trwa około dwóch godzin.
Geirangerfjord jest na tyle głęboki, że mogą do niego wpływać pełnomorskie statki. Aż trudno to sobie wyobrazić, ale wzdłuż jego ścian na wąskich występach jeszcze przed wojną mieszkali ludzie na odizolowanych od świata farmach. Historie opowiadają o dzieciach przywiązywanych do palików, aby podczas zabawy nie spadły z urwiska oraz o farmerach blokujących głazami ścieżki by uniemożliwić przejście poborcom podatkowym. Ostatni mieszkańcy wyprowadzili się stąd dopiero w 1961 roku.
Najlepszy widok na fiord rozpościera się ze szczytu Drogi Orłów oraz z góry Dalsnibba (blisko 1500 m wysokości) górującej nad całą okolicą. Na końcu fiordu leży niewielka, licząca 300 mieszkańców osada Geiranger. Będąc tu warto wybrać się na wędrówkę jedną z wielu ścieżek prowadzących w okoliczne góry. Jedna z nich pozwala obejść od tyłu ścianę wodospadu Storseterfossen, inna wiedzie do opuszczonej farmy Skageflå, po drodze dając znakomitą okazję do podziwiania fiordu. Bardzo popularna jest także wisząca nad doliną półka skalna Flydalsjuvet.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2015 roku.