Klasycystyczny kościół pw. św. Jana Nepomucena w Dubnie został wzniesiony na początku XIX wieku, na miejscu wcześniejszej, drewnianej świątyni. Świątynia została zamknięta w 1959 roku przez władze sowieckie. Przez jakiś czas służyła mieszkańcom jako hala sportowa, w zakrystii zrobiono prysznice i toalety. Organy i wyposażenie wnętrza wywieziono w latach 60-tych XX wieku, 7 bogato zdobionych ołtarzy kościelnych bezpowrotnie ukraińscy komuniści zniszczyli. Zwrócona wspólnocie katolickiej w 1993 roku w stanie ruiny, jest w trakcie stopniowej renowacji.
Z pierwotnego wyposażenia zostały tylko dwa drewniane krzyże (w ołtarzu głównym i przy kropielnicy). Bogaty przedwojenny wystrój można zobaczyć już tylko na rycinach w muzeum zamkowym. Na fasadzie budynku znajduje się figura Chrystusa. W sąsiedztwie budynku wznosi się dzwonnica zdobiona gzymsami i szczytem. Z lewej strony fasady stoi kolumna św. Jana Nepomucena. Przed wejściem do kościoła zamontowano tablicę poświęconą pamięci Antoniego Malczewskiego, który przez jakiś czas mieszkał w Dubnie.
Kościół znajduje się na północ od obecnego rynku, przy ulicy prowadzącej do zamku. Dubno jest położone 50 km na południowy-wschód od Łucka, przy drodze nr M19 do Tarnopolu.
Zdjęcia wykonano w sierpniu 2017 roku.