Klasycystyczny dwór w Woli Suchożebrskiej został wzniesiony z inicjatywy Ignacego Marcinkowskiego w 1835 roku. Jest to parterowy budynek wzniesiony na planie wydłużonego prostokąta, nakryty dwuspadowym dachem, z nowszą przybudówką od wschodu. Elewację frontową poprzedza w osi ganek o dwóch parach kolumn toskańskich zwieńczonych trójkątnym frontonem. Całość mieści się w otulinie parku krajobrazowego z XIX wieku.

W rękach rodziny Marcinkowskich majątek pozostawał do 1889 roku. Wtedy to dobra przeszły w ręce Karola Krasińskiego, a potem jego syna – Stanisława Justyna. W 1935 roku w drodze licytacji majątek kupił Zdzisław Poklewski-Koziett. Od 1939 roku właścicielką dóbr suchożebrskich była Zofia z Łobaszewskich-Makowiecka, od której w 1945 roku przejął je Skarb Państwa w ramach ustawy o reformie rolnej. W okresie powojennym dwór i park były użytkowane przez Wydział Zdrowia w Siedlcach. W latach siedemdziesiątych obiekt przejęła Wyższa Szkota Rolniczo-Pedagogiczna, a następnie Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach.  W roku 1981 założenie zostało odrestaurowane. Od 1994 roku dwór wraz z trzema hektarami parku jest dzierżawiony przez Sokołowskie Zakłady Mięsne i służy jako obiekt hotelowo-konferencyjny.

Wola Suchożebrska jest położona 10 km na północ od Siedlec, przy drodze nr 63 do Suchożebrów. Dwór znajduje się w północnej części wsi, po wschodniej stronie drogi, przy ul. Pałacowej.

Zdjęcia wykonano w lipcu 2021 roku.

  • Brama wjazdowa

  • Widok od bramy

  • Kolumnowy portyk

  • Elewacja tylna

  • Rzeźby w parku

  • Rzeźby w parku