Dwór o konstrukcji szachulcowej w Sieniawce, prawdopodobnie został wzniesiony wg daty na portalu w 1678 roku, dla jezuitów. Pierwotnie była to obronna siedziba rycerska, otoczona fosą.
Obecny, dwukondygnacyjny dwór zbudowany został na planie prostokąta i nakryto go wysokim dachem dwuspadowym, krytym gontem. Rezydencja na parterze jest murowana, zaś pozostała konstrukcja powstała z drewna. Nad elewacjami bocznymi znajdują się półokrąłe okapniki. W drewnianym portalu, oprócz daty budowy, umieszczono monogram IHS i inicjały fundatora (MRA IPH), a wyżej zegar słoneczny.
Za dworem rozciąga się niewielki park, po przeciwnej stronie – zespół budynków dawnego folwarku z obszernym dziedzińcem, pochodzących z połowy XIX wieku. Na południowy-zachód od dworu, na potoku, znajduje się pięciu stawów rybnych na potoku. Dwór był restaurowany w XIX wieku, a po wojnie remontowany w 1968 roku. Dzisiaj pełni rolę budynku mieszkalnego.
Sieniawka jest położona 5,5 km na zachód od Łagiewnik, przy drodze nr 384 do Dzierżoniowa. Zabytek jest widoczny z ulicy, trzeba jednak z niej zjechać kilkaset metrów.
Zdjęcia wykonano w lipcu 2021 roku.